Iš „Sodros“ – skambučiai senjorams: ragina skiepytis ir primena apie pinigus | KaunoDiena.lt

IŠ „SODROS“ – SKAMBUČIAI SENJORAMS: RAGINA SKIEPYTIS IR PRIMENA APIE PINIGUS

  • 5

„Sodra“ skelbia pradėjusi skambinti 75-erių ir vyresniems senjorams, primindama apie galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 ir gauti vienkartinę 100 eurų išmoką.

Kaip pranešė institucija, kad žmogus spėtų iki lapkričio 30 dienos pasiskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą ir gauti išmoką, rekomenduojama pirmąja vakcinos doze pasiskiepyti iki lapkričio 8 dienos.

Todėl šią savaitę „Sodros“ informacijos centras skambina į išmoką pretenduoti galintiems senjorams.

Pilnai pasiskiepijusius šios amžiaus grupės pensininkus pirmosios išmokos pasieks jau gruodžio mėnesį, kartu su pensijomis.

Apie 75 tūkstančiai senjorų artimiausiomis dienomis sulauks automatinio skambučio ir galės išklausyti pranešimą.

„Skambindami klientams siekiame, kad apsisprendę pasiskiepyti padarytų tai laiku ir gautų išmoką, o tie, kurie dar nepriėmė sprendimo, sužinotų apie visas galimybes“ – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

Pilnai pasiskiepijusiems nereikės teikti „Sodrai“ prašymo dėl vienkartinės išmokos skyrimo. Vienkartinę išmoką gyventojai gaus kitą mėnesį po pilnos vakcinacijos kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“ pavedimu į banko sąskaitą arba ne vėliau kaip iki 2022 metų balandžio 30 dienos pristatant į namus.

Jei asmuo gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė išmoka neturės jokios įtakos skiriant kompensaciją ar išmoką. Šie pinigai nebus įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas.

Teisę į vienkartinę išmoką pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos turės tie žmonės, kurie iki šių metų rugsėjo 1 dienos nebuvo pasiskiepiję nė viena Lietuvoje patvirtintos vakcinos doze ir iki šių metų lapkričio 30 dienos pasiskiepijo. Privaloma pasiskiepyti pilnai, tai yra dviem vakcinos dozėmis, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės ir viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos doze.

Išmoką galės taip pat gauti koronaviruso infekcija persirgę žmonės, kurie pasiskiepijo bent viena vakcinos doze. Gavėjų sąrašuose atsidurs tie pasiskiepiję žmonės, kuriems iki lapkričio 30 dienos sukaks 75 metai ir daugiau.

Vienkartinė išmoka priklausys ir tiems senjorams, kurie iki 2022 m. kovo 31 dienos bus pasiskiepiję trečia vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės arba antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė. Išmoką gaus ir COVID-19 liga persirgę asmenys, kurie pasiskiepys antra vakcinos doze. Išmoką galės gauti tie sustiprinančia doze pasiskiepiję gyventojai, kuriems iki 2022 m. kovo 31 d. sukaks 75 metai ir daugiau.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Žmonės,

tai jeigu pasiskiepyję lygiai taip pat užkrečia kitus,tai išeina tie skiepai yra ne PLIUSAS,bet MINUSAS!Ir tada kam reikalingas šitas CIRKAS?

Kaunietis

Tai gal reikėtų pradėti iš kito galo?Visiems,kurie yra pasiskiepiję duoti po 100€?,o neskiepytiems nieko neduoti?

tam morganai

Nemysk i kelnes del to 100 euru, kurie nusprende nesiskiepyti tas 100 euru ju nesuvilios, jei duotu 10000 euru tada gal ir pasiskiepyciau, tau atiduodu tuos 100 euru, kad po 3 dozes turetum ant vaistu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS