Nesutaria, kiek per metus brango butų nuoma | KaunoDiena.lt

NESUTARIA, KIEK PER METUS BRANGO BUTŲ NUOMA

  • 1

Būsto nuoma per metus šalyje pabrango 20,2 proc., kainų padidėjimas stebimas daugumoje miestų skelbia Statistikos departamentas, o nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė "Ober-Haus" tvirtina, kad šis skaičius neatitinka realybes ir primena, kad ryškesnis kainos padidėjimas, siekiantis 10-15 proc., kasmet būna vasaros pabaigoje, rugsėjį ir spalį, bet tai tik sezono įtaka, penktadienį rašo "Verslo žinios".

"Ober-Haus" Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada sako, kad rinkoje turi įvykti rimtas sukrėtimas, kad per metus butų nuomos kainos pakistų 20 proc.: "Nežinau, kokią metodiką naudoja Statistikos departamentas, bet mes matome, kad nuomos kainos nė iš tolo tiek nedidėjo".

"Prieš krizę kainos buvo gana aukštos, per krizę jos gerokai sumažėjo, o pastaruoju metu būsto nuomos kainos grįžta į prieškrizinio laikotarpio lygį ir šiek tiek didėja" - dienraščiui komentavo Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Šaltenienė, taip pat primenanti, kad kainoms didžiausią įtaką darė būsto rinkos suaktyvėjimas, verslo liudijimų kainų padidinimas ir kainų apvalinimas perskaičiuojant iš litų į eurus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Jonas Lietuvis

Statistika -tai melagingų duomenų teisingas surūšiavimas. Daugeliu mano žinomų atvejų nuoma pabrango nuo 200 litų iki 200 eurų. Ir tai duomenys nepapuolantys į statistiką, nes Lietuvoje butų nuoma laukinė , nesusisteminta ir įstatymais nesureguliuota. Mūsų istatymų leidėjai turi laiko spręsti menkaverčius klausimus visuomenės atžvilgiu. O svarbius ,būtent jaunimo ir jaunų šeimų ,kuriems dažniausiai tenka tenka nuomotis , neturi noro. Visa tai patvirtina statistiniai duomenys , tiksliau statistikos nesutapimas su realybe , ką galime pervadinti saviapgaule. Geriausiai būtų pirmiausia pasakyti kiek procentų butų nuomotojų patenka į statistikos duomenis, kiek teisigai žinomos kainos, tik po to galime kalbėti , kalbėti apie nuspėjamus statistinius duomenis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS