Tūkstančiai pasiūlymų norintiems sukurti idealius namus Pereiti į pagrindinį turinį

Tūkstančiai pasiūlymų norintiems sukurti idealius namus

2003-09-15 09:00

PARODOS

Tūkstančiai pasiūlymų norintiems sukurti idealius namus

Lengvosios atletikos manieže vykusi paroda „Idealūs namai-2003“ sulaukė pakankamai didelio lankytojų susidomėjimo. Tačiau ar paroda pateisino lūkesčius? Ar neatrodė, kad maniežo erdvėje buvo eksponuojama beveik tas pat, ką kasdien matome įvairiose parduotuvėse?

Egzotiškos viryklės

Daugiau nei šimtas parodos „Idealūs namai“ dalyvių išsidėstė ne tik manieže, bet ir lauke. Čia vyravo gėlės ir želdiniai, įvairi mažoji technika, skirta žemės sklypų priežiūrai. Po stogu ekspozicija neatrodė labai chaotiška ir netvarkinga, organizatoriai – bendrovė „Ekspo Vakarai“ pasirūpino, kad parodos dalyvių vietos išplanavimas daugmaž atitiktų jų veiklos pobūdį.

Ekspozicijos pradžioje lankytojus sutiko bankų ir draudimo bendrovių stendai. Teko pastebėti, kad parodos lankytojai gyvai domėjosi draudimo kompanijų paslaugomis, konsultavosi. Parodoje pirmą kartą prisistatė nauja gyvybės draudimo bendrovė „Seesam“.

Kairėje ekspozicijos pusėje keletas firmų demonstravo įvairius šildymo katilus, krosneles, židinius. Korespondento kalbintas bendrovės „Vilpra“ atstovas teigė, kad daugelis dabar perka židinius kaip interjero detales, jų funkcija – tik papildomas namo šildymas. Jis reikalingas tada, kai tikrasis šildymo sezonas dar neprasidėjo, tačiau norisi, kad namuose būtų šilčiau.

Senovinio stiliaus viryklės, kurių parodoje taip pat netrūko, dažniausiai keliauja į sodų namelius. Jos nedidelės, bet patogios, ekonomiškos, su jomis galima virti ir kepti maistą. Tiems, kas mėgsta tikrą ugnį ir dūmo kvapą, nesunku už jas mokėti iki pusantro tūkstančio litų.

Dalyvauti vertėjo

Parodoje ne viena firma demonstravo baldų įvairovę. Pagrįstai galima teigti, kad lankytojams buvo kur paganyti akis. Tačiau firmų, dalyvavusių parodoje, atstovai teigė, kad susidomėjimas prestižiniais baldais buvo nemažas, parodoje dalyvauti vertėjo.

Klaipėdos bendrovės „Domina“ darbuotoja pastebėjo, kad uostamiesčio gyventojai labiau domisi ne stilingais, aukščiausios klasės baldais iš Vakarų Europos, bet senoviškais ir jau atgyvenusiais kimštais, minkštais baldais. Ką darysi, skoniai skiriasi, o vilniečiams labiau patrauklūs šiuolaikiniai, griežto stiliaus baldai. Tokia išvada peršasi lyginant Vilniaus ir Klaipėdos baldų ir interjero parodas.

Kitos uostamiesčio bendrovės „Vaivora“ atstovai taip pat teigė, kad dalyvavimas parodoje bus naudingas. Europietiškais baldais prekiaujančios firmos „Falda“ darbuotoja pasakojo, kad parodoje sutiko nemažai senų klientų, kurie susidomėję apžiūrinėjo siūlomas naujienas.

Pigi ir ekologiška statyba

Didokas lankytojų būrelis prie firmos „Durisolis“ stendo privertė suklusti. Vėliau paaiškėjo susidomėjimo priežastis: firma demonstravo iki šiol nematytus statybinius blokelius, 90 proc. pagamintus iš medienos.

Reklaminėje brošiūroje buvo rašoma, kad jeigu statomo namo plotas būtų 156 kv. metrai, blokeliai kainuotų apie 32 tūkst. litų. Tokio namo „dėžutės“ kaina – 82 tūkst. litų, o kaina iki apdailos – 188 tūkst. litų.

Firmos atstovas sakė, kad jie importuoja Austrijoje ir Slovakijoje pagamintus blokelius, o iš jų pastatytų namų yra Vilniuje, vienas kitas – ir uostamiestyje. Palyginti nebrangi ir greita statyba domina daugelį.

Monotonija

„Ekspo Vakarai“ nuo seno laikosi tradicijos kasmet surengti dvi parodas, skirtas statyboms ir namams, buičiai. Šių metų paroda „Individuali statyba“ tapo rekordine: ją aplankė 20500 lankytojų, dalyvavo daugiau nei 200 bendrovių ir firmų iš visos Lietuvos.

Paroda „Idealūs namai“ – kuklesnė dalyvių ir lankytojų skaičiumi. Matyt, sumažėjusio susidomėjimo priežastys ne tik tai, kad ruduo – ne pats geriausias metas pradėti namo statybą ar buto remontą. Uostamiestis – ne toks didmiestis, kur vienodai sektųsi dviem panašaus pobūdžio parodoms.

Jos tikrai panašios savo turiniu, ekspozicijomis. Gal todėl vaikštant po parodą „Idealūs namai“ teko girdėti nuomonių, kad pavasarį buvo įdomiau, o dabar – beveik ta pati monotonija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų