Tyrimas: beveik dešimtadaliui Lietuvos gyventojų trūksta pinigų maistui Pereiti į pagrindinį turinį

Tyrimas: beveik dešimtadaliui Lietuvos gyventojų trūksta pinigų maistui

Šių metų vasario mėnesį Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo (NSMOT) užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad 8,7 proc. šalies gyventojų trūko pinigų maistui, o 12,4 proc. – būsto nuomai ar komunaliniams mokesčiams. Tiesa, akcentuojama jog šie skaičiai yra mažesni nei pernai.

Tyrimas: beveik dešimtadaliui Lietuvos gyventojų trūksta pinigų maistui
Tyrimas: beveik dešimtadaliui Lietuvos gyventojų trūksta pinigų maistui / J. Kalinsko / BNS nuotr.

„Šių metų apklausos rezultatai nuteikia optimistiškai – po ilgą laiką trukusio gyventojų finansinių sunkumų augimo pirmą kartą fiksuojamas ryškesnis palengvėjimas: reikšmingai sumažėjo gyventojų, kuriems trūksta pinigų maistui“, – pranešime cituojama NSMOT vadovė Aistė Adomavičienė.

Skaičiuojama, kad asmenų, kurių pajamos siekia iki 500 eurų per mėnesį, grupėje pinigų maistui trūko 22,1 proc. apklaustųjų – tai beveik 8 procentiniais punktais mažiau nei prieš metus, kai tokių buvo 29,9 proc.

„Mažiausias pajamas gaunančių gyventojų grupėje matomas teigiamas pokytis, vis dėlto 22 procentai žmonių, kuriems trūksta pinigų maistui, vis dar yra labai aukštas rodiklis. Reikšminga gyventojų dalis vis dar gyvena itin sudėtingomis sąlygomis, o mūsų minimalių pajamų sistema ne visada pajėgia tinkamai apsaugoti pažeidžiamiausius“, – pažymima pranešime.

Didžiausias iššūkis apsirūpinti maistu, kaip ir praėjusiais metais, fiksuojamas tarp bedarbių (22,8 proc.) ir užimtų namų ūkyje (31,3 proc.). Į pastarųjų kategoriją patenka tėvai, auginantys vaikus bei asmenys, slaugantys šeimos narius.

„Šie duomenys rodo, kad asmenims, kurie dėl skirtingų ir objektyvių priežasčių negali dirbti, vis dar nėra užtikrinamas tinkamas socialinis saugumas ir galimybė apsirūpinti baziniais dalykais, tokiais kaip visavertis maitinimas“, – tikina organizacija.

2025 m. vasario duomenimis, 29,7 proc. asmenų, kurių pajamos siekia iki 500 eurų per mėnesį, nurodė, kad jiems trūko pinigų būsto išlaikymui. Šis rodiklis išlieka  aukščiausias tarp visų pajamų grupių.

„501–700 Eur pajamų grupėje sunkumų patiria 10,5 proc., o aukščiausių pajamų grupėje (daugiau nei 700 eurų) – 5 proc. gyventojų. Tai rodo, kad net ir augant vidutinėms pajamoms, būsto prieinamumas Lietuvoje vis dar nėra užtikrintas visiems“, – akcentuojama pranešime.

Reprezentatyvią apklausą NSMOT užsakymu 2025 m. vasario 17–27 d. atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
jo

geroves valstybe
0
0
Visi komentarai (1)