Tyrimas: per „Danske Bank“ Lietuvos filialą vykdyti įtartini sandoriai | KaunoDiena.lt

TYRIMAS: PER „DANSKE BANK“ LIETUVOS FILIALĄ VYKDYTI ĮTARTINI SANDORIAI

  • 2

Per „Danske Bank“ Lietuvos padalinį pastarąjį dešimtmetį buvo pervedami dideli kiekiai abejotinos kilmės pinigų, ketvirtadienį pranešė tarptautinio žurnalistinio tyrimo autoriai.

Tyrimas remiasi „BuzzFeed News“ gautais nutekėjusiais duomenimis. Jis koordinuojamas tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro ICIJ, tyrimo rezultatus apie „Danske Bank“ skelbia Danijos leidinys „Berlingske“ ir Lietuvos tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Anot „Sienos“, istorijos centre yra vadinamieji „veidrodiniai sandoriai“, šios įtariamo pinigų plovimo schemos tikslas buvo didelių kiekių pinigų išvedimas iš Rusijos. Schemos esmė – rublių konvertavimas į dolerius ar eurus, pasinaudojant galimai fiktyvia akcijų prekyba.

„JPMorgan Chase“ banko pranešime apie įtartinas operacijas, JAV tarnyboms pateiktame 2017 metų kovą, daug dėmesio skiriama bendrovei „Yellowstone Import Ltd.“ Pranešimas apie „Yellowstone Import“ veiklą siejamas su „veidrodinių sandorių“ schema.

Anot pranešimo,„Yellowstone Import“ per sąskaitą „Danske Bank“ Lietuvos filiale 2011 metų birželio-rugpjūčio mėnesiais atliko mokėjimų už 63,39 mln. JAV dolerių Kipre registruotai įmonei „Giortalo Investments Limited“.

Taip pat nurodoma, kad „Yellowstone“ 2011 metų rugsėjo – gruodžio mėnesiais atliko keturis mokėjimus kompanijai „MDM Investments Limited“, susijusiais su Rusijos banku „MDM“. Šių operacijų suma – 5,5 mln. JAV dolerių, teigia „Siena“.

Naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi Danijos žiniasklaida, nurodo, kad įtartinos operacijos, susijusios su „veidrodiniais sandoriais“, per „Danske Bank“ padalinį Lietuvoje vykdytos ir 2012-2015 metais.

Į viešumą iškilus „Danske Bank“ pinigų plovimo prevencijos spragoms, iki šiol daugiausiai kalbėta apie banko padalinį Estijoje. Po pinigų plovimo skandalo „Danske Bank“ pernai priėmė sprendimą stabdyti bankinę veiklą Baltijos šalyse.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rusus i sibira

Kiek galima situos rusus aptarnauti? Uzdaryti visas sienas, atjungti Rusoja nuo switch ir eina jie na-h-ui. Tegul diktatorius ir plaukioja savo sude kaip kad tarybiniais laikais.

todėl

ir keičia pavadinimus kas 5 metai..dabar Luminor.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS