Už dujas, naftą, elektrą Rusija nuo karo pradžios iš Lietuvos gavo kelis šimtus milijonų eurų | KaunoDiena.lt

UŽ DUJAS, NAFTĄ, ELEKTRĄ RUSIJA NUO KARO PRADŽIOS IŠ LIETUVOS GAVO KELIS ŠIMTUS MILIJONŲ EURŲ

  • 3

Per pirmąjį karo Ukrainoje mėnesį Lietuva Rusijai vien už gamtines dujas ir elektrą galėjo sumokėti daugiau nei 200 mln. eurų, portalui 15min.lt skaičiuoja SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

Į Lietuvą nuo karo Ukrainoje pradžios rusiškos gamtinės dujos tekėjo tik vamzdynais – šią sumą T. Povilauskas ir pabandė apskaičiuoti. Ekonomisto vertinimu, per šį laikotarpį iš Rusijos į Lietuvą atitekėjo dujų už maždaug 185 mln. eurų.

Remdamasis „Ambergrid“ duomenimis, ekonomistas T. Povilauskas skaičiuoja, kad Lietuvą per mėnesį pasiekė 1,95 mln. megavatvalandžių gamtinių dujų iš Rusijos per Baltarusiją: toks kiekis išeina atmetus tranzitą į Kaliningradą. T. y. tai skirtumas tarp srauto per Kotlovkos įleidimo tašką iš Baltarusijos į Lietuvą ir per Šakių DAS į Kaliningrado sritį.

Gamtinių dujų srautas padauginamas iš vidutinės gamtinių dujų kainos šį mėnesį – 94,5 euro/MWh (Baltijos šalių dujų biržos „Get Baltic“ duomenys). 

T. Povilausko skaičiavimais, iš Rusijos į Lietuvą nuo karo Ukrainoje pradžios elektros importuota už 17 mln. eurų.

Komercinis tarpsisteminis elektros srautas Lietuva-Kaliningradas siekė 107,480 MWh. Vidutinė kaina, „Nord Pool“ duomenimis, 159,9 eurų už MWh.

Lietuvoje rusišką naftą perka Lenkijos koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo gamykla „Orlen Lietuva“.

Jei per Būtingę pastarąjį mėnesį būtų atgabentas toks pat rusiškos žaliavinės naftos kiekis, koks buvo vidutiniškai per šių metų sausį ir vasarį – 72 proc. viso kiekio, ši Rusijai sumokėta suma būtų siekusi apie 290 mln. eurų.

Gairės: Rusija, Dujos, elektra, nafta
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Natalija to veidmainiu lietuva

Gal tu vargeta nejung nei eleęktros nei televizoriaus nepilk benzino aišku ubagėli jei mašina turi Būk patrijotas lietuvos mes tave pagerbsim o jei kojas pakratysi patrijote idijote už dyka pašarvosim

Romas

Gal kas paaiškins kurioje čia vietoje ta “nepriklausoma” gelda? Kiek pamenu, ji buvo nuomuojama būtent tam, kad mes nepriklausytume nuo Rusijos dujų.

veidmainiu lietuva

viena kalba kita daro, ukraina atsijunge nuo brell, net per kara sugebejo, o vat musu bezdaliai politikai vis tiek perka bent kazkiek rusiskos ir baltarusiskos elektros...stai va jums atsakymas zmones, dabar pilantys kura zinokit, kad cia rusija remiat, o ir ijunge tv ar kita daikta namuose zinokit, dalis elektros rusiska arba baltarusiska,,,

SUSIJUSIOS NAUJIENOS