„Keletą mėnesių niūrias perspektyvas fiksavęs Europos darbo rinkos barometras stabilizuojasi (...). Lietuvoje jau tikimasi spartesnio darbo rinkos atsigavimo“, – rašoma tarnybos pranešime.
Užimtumo tarnybos teigimu, Lietuvoje visi barometro komponentai viršijo neutralią 100 balų ribą, kas reiškia, jog situacija šiek tiek gerės. Dėl to įsibėgėjant sezoniniams darbams, tikimasi ir nedarbo mažėjimo, ir užimtumo augimo.
Anot tarnybos, Lietuvoje bendras darbo rinkos rodiklis per mėnesį – kovą, palyginti su vasariu, – paaugo 4,9 balo ir pasiekė teigiamų perspektyvų zoną (102,7). Tuo metu nedarbą prognozuojantis komponentas didėjo 5,8 balo (103,3), o užimtumą – 4,3 balo (102,1).
Tuo metu visoje Europoje darbo rinkos barometras per mėnesį nepakito ir išliko neigiamoje zonoje – 99,6 balo, nedarbą prognozuojantis komponentas siekė 98,9 balo (0,1 balo daugiau nei vasarį), o užimtumo komponentas nesikeitė ir siekė 100,3 balo.
Užimtumo tyrimų instituto prognozių skyriaus vadovas Enzo'as Weberis (Encas Vėberis) teigė, kad galbūt Europos darbo rinkos pasiekė dugną, bet kol kas iš jo nelipa.
Pranešime teigiama, kad Europos darbo rinkos barometras kovą fiksavo dviprasmišką situaciją: dalyje šalių rodiklis mažėjo, o kitose pakilo virš neutralios ribos.
Europos darbo rinkos barometras yra pagrindinis mėnesio rodiklis, pagrįstas 16 vietinių ar regioninių valstybinių užimtumo tarnybų apklausa. Tyrimą nuo 2018 metų birželio atlieka užimtumo tarnybos ir Užimtumo tyrimų institutas.
Barometro skalė svyruoja nuo 90 (labai prasta padėtis darbo rinkoje) iki 110 (labai gera padėtis).
Naujausi komentarai