Viceministras: beveik išseko lėšos darbo paieškos išmokoms | KaunoDiena.lt

VICEMINISTRAS: BEVEIK IŠSEKO LĖŠOS DARBO PAIEŠKOS IŠMOKOMS

Biudžeto lėšos, skirtos 200 eurų darbo paieškos išmokoms, jau beveik išnaudotos, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras. Vytauto Šilinsko teigimu, šiuo metu diskutuojama, ar tęsti šią paramos priemonę.

„Dabar vyksta diskusijos, kiek šias priemones dar tęstume ar ne. Šios priemonės priklausys nuo to, kiek ekonomika įsivažiuoja ir kiek žmonės grįžta į darbus, nes šią išmoką gaunantys žmonės yra darbingi ir norintys dirbti“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį sakė V. Šilinskas. 

Darbo paieškos subsidijoms šių metų biudžete buvo numatyta apie 60 mln. eurų: sausį-vasarį išmokėta apie 40 mln. eurų, kovą bus pervesta apie 10 mln. eurų, o balandį ir gegužę reikės dar po 8-9 mln. eurų.  

V. Šilinsko teigimu, pernai šių subsidijų buvo išmokama po maždaug 34 mln. eurų per mėnesį, o išmokas gavo virš 250 tūkst. gyventojų. Šiemet jas gauna apie 43 tūkst. žmonių.  

Dabar 200 eurų darbo paieškos subsidija mokama per karantiną ir mėnesį po jo. Ją gauna žmonės, netekę darbo karantino metu ar mažiausiai prieš tris mėnesius iki jo paskelbimo. 

V. Šilinskas sako, kad išmokų gavėjų sąrašą žadama išplėst į jį įtraukiant gyventojus, kurie dirbdami savarankiškai iki karantino ar jo metu nutraukė veiklą.

„Vyksta diskusija, gal reikėtų papildoma įtraukti šituos asmenis“, – pranešė viceministras.   

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS