Vidmantas Janulevičius: turėsime daug niūrių nuotaikų Pereiti į pagrindinį turinį

Vidmantas Janulevičius: turėsime daug niūrių nuotaikų

2025-04-29 13:50

Trišalei tarybai pradedant svarstymus dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo nuo kitų metų, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad MMA turėtų kilti tiek, kiek auga darbo efektyvumas, tačiau jis dabar smunka.

Vidmantas Janulevičius
Vidmantas Janulevičius / S. Lisausko, J. Elinsko/BNS nuotr.

„Tikrai ne tiek, kiek Lietuvos bankas paskaičiavo. Prie dabartinės situacijos, prie geopolitikos tą skaičių reikėtų dalinti iš dviejų“, – antradienį Seime žurnalistams teigė V. Janulevičius. 

Pasak jo, MMA turėtų būti didinama atsižvelgiant į darbo efektyvumo didėjimą.  

„Bet mūsų efektyvumas krenta, nes pramonė neturi pakankamai investicijų automatizavimui, nes nėra nei pinigų, nei paskatų automatizuotis“, – teigė LPK prezidentas.  

„Jeigu mokesčių reforma praeina, jeigu MMA kyla, kitais metais tikrai turėsime daug niūrių nuotaikų“, – pridūrė jis.

V. Janulevičius atkreipė dėmesį į MMA kėlimo poveikį vos išgyvenančioms kavinėms ar restoranams.

„Ten žmonės tikrai gauna minimalią algą. Tai klausimas, kiek kavinių bus pakėlus MMA, ar jos galės konkuruoti. Tai sukels papildomą infliaciją“, – kalbėjo V. Janulevičius.

Pasak jo, didėjanti MMA paskatins atlyginimų augimą, tačiau nedidins efektyvumo, o didesni  mokesčiai skatina išimti pinigus, bet ne investuoti Lietuvoje.

„Manau, po dvejų metų būsime kaip Estija arba kaip Suomija, kuri septintą ketvirtį irgi minuse, todėl ir mažina visus mokesčius – ir gyventojų pajamų, ir pelno nuo 20 iki 18 proc., todėl, kad nori pritraukti kapitalą ir atgaivinti žmonių pasitikėjimą“, – kalbėjo pramonininkų vadovas.

Nieko nedarant užaugsime daugiau negu kažką darant.

„Lietuvoje nėra žmonių pasitikėjimo ir noro investuoti į Lietuvą dėl geopolitikos ir dėl nestabilios mokesčių sistemos. Pernai pelno mokestį pakėlė vienu procentu (nuo 2025 metų pradžios – BNS), šiemet nori dar vienu, gal ir kitais metais kels. Tada kam investuotojui, ar jis būtų užsienio, ar vietinis, investuoti Lietuvoje. Nustos augimas (ekonomikos – BNS), nebus darbo žmonių poreikio, o jo nesant apie atlyginimų augimą negalėsime kalbėti, reikia skatinti ekonomiką“, – teigė LPK  prezidentas.

„Nieko nedarant užaugsime daugiau negu kažką darant“, – pridūrė V. Janulevičius.

Pasak jo, darbo efektyvumas Lietuvoje smunka trečius metus iš eilės – nuo 70 proc. Europos Sąjungos vidurkio 2023 metais iki 64-65 proc. šiais metais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė antradienį sakė, kad MMA neabejotinai augs, tačiau ji tikisi, kad dėl to susitars profesinės sąjungos ir darbdaviai. 

MMA nuo šių metų pradžios augo 12,3 proc. (114 eurų) iki 1038 eurų (neatskaičius mokesčių).

Lietuvos bankas (LB) pernai pasiūlė MMA didinti dviem etapais – 2025 ir 2026 metais, kad po dvejų metų ji pasiektų 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio (VDU). LB siūlė, kad 2026-aisiais MMA kiltų iki 1123 eurų. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Nulis

Kaimas Kaunas ,butelys 5 litrai ir visi parašiutą .antras ratas vienas sako nepykit aš bybi čiulpęs
0
-1
Visi komentarai (1)