„Agrokoncernas“ skųs teismo sprendimą dėl antidempingo muito | KaunoDiena.lt

„AGROKONCERNAS“ SKŲS TEISMO SPRENDIMĄ DĖL ANTIDEMPINGO MUITO

  • 0

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausanti viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“ pranešė skųsianti teismo sprendimą sumokėti už trąšas beveik 5,5 tūkst. eurų antidempingo muitą.

„Agrokoncerno“ atstovų teigimu, Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas yra neteisėtas ir nepagrįstas, todėl bus skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Tikimės, jog aukštesnės instancijos teismas byloje surinktus įrodymus ir paaiškinimus ištirs išsamiai ir nešališkai“, – pranešime sakė „Agrokocerno“ vadovas Edgaras Šakys.

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį pranešė atmetęs „Agrokoncerno“ prašymą įpareigoti Muitinės departamentą panaikinti sprendimą mokėti muitą.

Teismo vertinimu, muitinei turi būti pateikti įrodymai, kurie patvirtintų prekės atitikimą deklaruojamam kodui. Šiuo atveju įrodymai, kad amonio nitratas sudaro mažiau kaip 80 proc. trąšų masės, nebuvo pateikti.

Ginčas tarp muitinės ir bendrovės kilo muitinei nusprendus, kad „Agrokoncerno“ 2017 metų pabaigoje importuotose trąšose esantis amonio nitrato kiekis sudaro daugiau kaip 80 proc. masės, todėl bendrovei atsirado prievolė mokėti antidempingo mokestį.

„Agrokoncernas“ teigia, kad analogiškas trąšas į Lietuvą importavo ir kitos bendrovės, o kilus ginčams dėl išaiškinimų buvo kreiptasi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, kuris nurodė, jog turi būti vertinamas faktinis amonio nitrato kiekis trąšose.

„Mūsų įsitikinimu, kelių nepriklausomų, akredituotų laboratorijų, besivadovaujančių tarptautiniais standartais, tyrimų rezultatai, patvirtinantys, kad amonio nitrato kiekis trąšose yra mažesnis nei 80 proc., negali būti atmesti vadovaujantis deklaratyviais argumentais. Taip pat turi būti įvertinta aplinkybė, kad muitinės laboratorija, tyrusi trąšų sudėtį, nėra akredituota ne tik atlikti trąšų tyrimus, tačiau net ir paruošti jų mėginius“, – teigė E. Šakys.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS