„Belorus“ darbuotojams – vienkartinės išmokos, parama įsidarbinant | KaunoDiena.lt

„BELORUS“ DARBUOTOJAMS – VIENKARTINĖS IŠMOKOS, PARAMA ĮSIDARBINANT

  • 2

Užimtumo tarnyba nutraukia subsidijų už prastovas beveik 400 Druskininkuose veikiančios Baltarusijos valstybinės sanatorijos „Belorus“ darbuotojų mokėjimą – jiems bus mokamos vienkartinės sankcijų taikymo išmokos ir teikiama pagalba įsidarbinant kitur.

Užimtumo tarnyba pranešė, kad Kauno klientų aptarnavimo departamente sudaryta darbo grupė įmonės darbuotojams aptarnauti, kad jie galėtų sklandžiai registruotis ir gauti psichologo konsultacijas.

Užimtumo tarnyba parengė planą dėl 393 įstaigos darbuotojų, iš kurių 133 medikai, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką. Sanatorijoje „Belorus“ dirba apie 350 Lietuvos piliečių, likę yra baltarusiai.

Kauno regione šiuo metu reikia 223 medicinos darbuotojų, iš jų Kauno apskrityje – 157, Alytaus – 34, Marijampolės – 32, tarp jų – 51 įvairių sričių gydytojo, 98 bendrosios praktikos slaugytojų, 43 slaugytojų padėjėjų, teigia tarnyba. 

Tarnyba BNS pranešė, jog bendra parama sanatorijai už darbuotojų prastovas siekė 1,37 mln. eurų.

„Belorus“ pritaikius Europos Sąjungos sankcijas, darbą šioje įstaigoje paliekantys žmonės galės gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Tokį sprendimą anksčiau sausį priėmė Seimas.

Sankcijų taikymo išmoka bus 77,58 proc. dviejų darbuotojo vidutinių darbo užmokesčių dydžio, bet ne daugiau kaip 2890 eurų. Darbuotojams, kurie įmonėje nebus išdirbę 12 mėnesių, išmoka sieks jų pajamų vidurkį. Jiems taip pat bus taikomos 2890 eurų lubos.  

„Belorus“ atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įstaigai pritaikomos tarptautinės sankcijos. Jas pritaikius, gruodžio viduryje bankas „Swedbank“ įšaldė sanatorijos sąskaitas.

Registrų centro duomenimis, sanatorija „Belorus“ priklauso Baltarusijos prezidento reikalų valdybai, o ji tiesiogiai pavaldi Aliaksandrui Lukašenkai.

ES 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas Vyriausiajai ūkio valdybai (GHU), kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai.

Sanatorijos sąskaitas įšaldęs „Swedbank“ bankas nedetalizuoja, kokiu tiksliai pagrindu toks sprendimas buvo priimtas. 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Čiubaka

Bus dar gražiau. Vakar Baltarusija pasirašė sutartį dėl krovinių nukreipimo Iš Klaipėdos į Peterburgo uostus

Išmus carienės valanda......

Šita niekšė tichonouskaja pasiekė savo važinėdama po Europą ir invalidų vaikus luošindama........atimti iš žmonių darbą.....atlyginimą....o pati su šaika plauna pinigus prisidengdama skriaudžiama Batkos.....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS