Lietuviai švęs plačiai atvėrę pinigines: išgraibstė brangiausius restoranus ir viešbučius Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuviai švęs plačiai atvėrę pinigines: išgraibstė brangiausius restoranus ir viešbučius

2022-12-23 11:07 kauno.diena.lt inf.

Pasak ekspertų, planuojančių švęsti ne namuose skaičius kasmet auga, o viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė pastebi, kad pirmiausia išperkami brangiausi šventiniai pasiūlymai. 

Lietuviai švęs plačiai atvėrę pinigines: išgraibstė brangiausius restoranus ir viešbučius
Lietuviai švęs plačiai atvėrę pinigines: išgraibstė brangiausius restoranus ir viešbučius / BNS nuotr.

„Kūčias švęsime turbūt namie, su šeima. Tokios tradicijos, o Naujuosius metus – su draugais. Planuojame vykti į sodybą, bet dar galutinai nėra nuspręsta, kur konkrečiai“, – į klausimą, kaip žada praleisti didžiąsias šventes atsakė gatvėje kalbintas jaunuolis.

„Žinoma, kad su artimiausiais žmonėmis, svečiuose, man pasisekė, nes ne namuose“, – atviravo ir kita pašnekovė.

„Kūčias, Kalėdas su žmona švęsime sanatorijoje. Vaikai išvykę, tai nutarėme pailsėti dviese. O per Naujuosius eisime į spektaklį, grįšime ir pasėdėsime prie stalo namuose. Kūčioms, Kalėdoms daug ką užsisakėme, maisto taip pat, nes labai reklamavo, tai pabandėme. O Naujiesiems metams patys ką nors pasiruošime“, – kalbėjo gatvėje sutiktas praeivis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Tikėtina, kad Naujuosius švęsime kokiame nors klube Vilniuje. Jau dairomės bilietų. Kainos įvairios, mačiau ir po 20, ir po 50 eurų. Na, o Kalėdas – su tėvais“, – savo šventiniais planais pasidalino jauna pora.

Žmonės kuria įvairius šventinius planus, o ar pildosi restoranai, viešbučiai, LNK žurnalistė paklausė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės.

– O jūs pati ar esate suplanavusi šventes?

– Esu, mes išvažiuojame su draugais į kitą miestą.

– Ar dažnai taip būna, kad tie, kurie rūpinasi, kad kitiems būtų kur švęsti, patys lieka be švenčių?

– Kartais labai smagu paleisti savieigą ir gauni visai netikėtų kvietimų. Mes ir Kūčias, ir Kalėdas su draugais planavome, bet gavosi visai kitoks variantas, bet labai smagus.

– Netikėtos akimirkos turbūt pačios smagiausios?

– Be abejo, taip.

– Kalbant apie viešbučius ir restoranus, šių metų šventiniu laikotarpiu žmonės ką nors planuoja, ką dažniausiai renkasi?

– Pastebėjome, kad lietuviai po COVID-19 pandemijos ir per ją pradėjo viską planuoti paskutinę minutę. Pasižiūri į dangų, įvertina orą, bendrą situaciją ir tada užsisako ką nors. Verslui tai yra labai blogai.

 Pastebėjau, kad atsiranda nauja mada švęsti Kūčias tiesiog restorane.

 

– Ką turite omenyje sakydama, paskutinę minutę – likus trims savaitėms ar mažiau?   

– Kartais – net likus trims ar dviem dienoms. Tai daugelis viešbučių, ypač kurortuose, įsivedė taisyklę, kad su ne mažiau kaip 2–3 nakvynėmis būtų užsakymas. Iš tiesų ir tų darbo rankų neužtenka per šventes, jei žmonės atvyksta tik vienai nakčiai. Daugelis todėl siūlo ne mažiau 3–4 nakvynių. Ir užsakymai sėkmingai pildosi, nes sutampa ir vaikų atostogos. Žmonės užsisako įvairius paketus: ir prabangesnius, ir kuklesnius. Ir kambaryje gali gurkšnoti šampaną ar vakarieniauti viešbučio restorane. Ne tik kurortinių miestų, bet ir Vilniaus, Kauno viešbučiai tikrai sėkmingai pildosi. Irgi siūlo visokių atrakcijų, tad, manyčiau, šventė bus puiki. Jau yra apie 70 proc. užimtumo.

– Galima sakyti, kad žmonės namuose retai jau švenčia? Nors mano kalbinti žmonės minėjo, kad namuose daugiausiai ketina švęsti, bet gal auga tas skaičius, kurie mieliau per didžiąsias šventes laiką leidžia ne namuose?

– Tikrai didėja šis skaičius. Sakyčiau ne nustebau, o gal greičiau apsidžiaugiau, kad net Kūčių, Kalėdų šventės vis dažniau išeina už namų ribų. Yra ir daug pasiūlymų į namus užsisakyti visą šventinę vakarienę. Ir kainų įvairus spektras. Ir tai populiarėja. Pastebėjau, kad atsiranda nauja mada švęsti Kūčias tiesiog restorane.

– Verslui tai labai gerai? Neseniai kalbėjome apie kainas, energetikos krizę, kuri įmones smaugia. Ar šventės pagerins jų būklę?

– Aš nenorėčiau klaidinti tautos nei politikų, kurie stebi situaciją. Dvi ar trys dienos neišsprendžia visų reikalų. Be abejo, tos kelios dienos, plius vaikų atostogos labai pagerins situaciją, ypač viešbučiams. Bet netekome užsienio turistų, kurie masiškai nebevažiuoja kad ir iš tos pačios Baltarusijos, Ukrainos. Tiesa, pavieniai atvyksta, bet grupės didelės nebe kaip kad seniau. Vis dėlto viešbučiai sakė, kad yra nemažai turistų, tai gal ta mūsų aršiai apkalbama eglė pritraukė kažkiek žmonių. Ir visas tas traukinukas, ir visa ta bendra kuriama nuotaika. Manau, mes patys dažniau užsiimame ta saviplaka, tad norėčiau palinkėti, kad žmonės išmoktų kažkuo pasidžiaugti, nes lengva sėdėti namie ir kritikuoti. O kas daro, tas ir padaro.

– Taigi tos kelios šventinės dienos gal ir neišgelbės, bet bent jau padės kažkiek verslui?

– Įdomiausia tai, kad pirmiausiai užsakomi patys brangiausi restoranai ir viešbučiai. Tokius prabangius pasiūlymus išgraibsto greičiausiai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra