Lietuvos pensijų fondų portfelių vertė krito iki 13,2 proc. | KaunoDiena.lt

LIETUVOS PENSIJŲ FONDŲ PORTFELIŲ VERTĖ KRITO IKI 13,2 PROC.

  • 1

Dėl permainų pasaulio finansų rinkose pensijų fondai Lietuvoje portfelių mažėjimą skaičiuoja milijonais, skelbia portalas lrt.lt.

Vienu iš svarbiausių JAV akcijų biržos rodiklių laikomas įmonių „S&P 500“ indeksas, apimantis žinomiausių įmonių, patikimiausias bei likvidžiausias akcijas, šiemet prarado per 7 trilijonus savo vertės.

Tai įtakos turi ir Lietuvos antros pakopos pensijų fondų valdytojų veiklai, o rizikingiausioms grupėms priskiriami fondai nuo 2022 metų pradžios prarado iki 13,2 proc. savo vertės, o portfelių vertės sumažėjimas skaičiuojamas milijonais eurų.

Lietuvoje pensijų fondus valdo penkios bendrovės: „Aviva Lietuva“, „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvos antros pakopos pensijų fondai pirmąjį šių metų ketvirtį baigė su maždaug 4–4,5 proc. neigiama grąža. Fondų valdytojai ramina, kad dėl to nereikėtų nerimauti ir keisti pasirinktą strategiją.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Pirkėjas

Pensijų fondų vertės kritimu gali stebėtis tik tas, kuris nesupranta rinkos ekonomikos. Sodros pensija nemažėja, tačiau kai nueini į parduotuvę pamatai ir sužinai visai kitą rezultatą. Praeis krizė, pradės įmonės dirbti pelninga ir fondų vertė atsistatys dar ir padidės. O Sodros pensijos perkamoji galia taip ir liks po infliacijos sumenkusi. Išaugusių kainų niekas nemažins.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS