Prezidentūra: tikslinės išmokos „Belorus“ darbuotojams problemą sprendžia tik iš dalies | KaunoDiena.lt

PREZIDENTŪRA: TIKSLINĖS IŠMOKOS „BELORUS“ DARBUOTOJAMS PROBLEMĄ SPRENDŽIA TIK IŠ DALIES

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę pasirašė įstatymo pataisas, numatančias tikslines išmokas Europos Sąjungos sankcijų paliestos Druskininkuose esančios „Belorus“ sanatorijos darbuotojams, tačiau Prezidentūra teigia, kad tai problemą sprendžia tik iš dalies.

„Tai, valstybės vadovo vertinimu, „Belorus“ darbuotojų problemą sprendžia tik iš dalies. Todėl, prezidento manymu, šiandien ypač svarbus atviras ir skaidrus Vyriausybės socialinis dialogas su darbuotojais, darbdaviais, profesinėmis sąjungomis ir savivalda“, – BNS trečiadienį sakė prezidento atstovė Kristina Karnickaitė.

„Taip pat būtinas aiškus sisteminis Vyriausybės sprendimas dėl sanatorijos „Belarus“ ateities ir, jei toks poreikis visuomenėje yra, atsakyti į klausimus dėl vienos ar kitos įmonės įtraukimo į sankcionuojamų įmonių sąrašus“, – pridūrė ji.

Atstovės teigimu, šalies vadovas Užimtumo ir Garantijų darbuotojams įstatymų pataisas, kuriomis numatyta dėl sankcijų nebemokėti subsidijų sanatorijai, o ją paliekantiems darbuotojams išmokėti tikslines išmokas, pasirašė antradienį.

„Pasirašydamas įstatymą prezidentas įvertino tai, kad įstatymo pataisomis įgyvendinama principinė nuostata, jog Lietuvos valstybė negali finansuoti įmonės ar įstaigos, kuriai pritaikytos tarptautinės finansinės sankcijos“, – teigė šalies vadovo atstovė.

„Kartu prezidentas yra įsitikinęs, kad ES sankcijų taikymas Baltarusijos režimui neturėtų pabloginti Lietuvos piliečių ar įmonių padėties“, – sakė ji.

Anot prezidento atstovės, Vyriausybė privalo pasirūpinti sanatorijos darbuotojais.

„Tam reikalinga aiški ir konkreti šių darbuotojų užimtumo strategija, papildomos šių žmonių užimtumo rėmimo darbo rinkoje priemonės ir kiti konkretūs individualius žmonių poreikius atitinkantys pagalbos instrumentai, darbuotojų konsultacijos ir atvejo vadyba“, – tvirtino K. Karnickaitė.

G. Nausėdai – sanatorijos darbuotojų peticija

Sanatorija „Belorus“ trečiadienį pranešė, kad prezidentui G. Nausėdai buvo įteikta peticija su 371 sanatorijos darbuotojo parašu, joje buvo prašoma vetuoti minėtų įstatymų pataisas.

Sanatorijos darbuotojai taip pat teigia, kad jų netenkina tikslinė išmoka ir darbo palikti neketina.

Šalies vadovo atstovė K. Karnickaitė BNS patvirtino, kad ši peticija buvo gauta antradienį.

„Belorus“ atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įstaigai pritaikomos tarptautinės sankcijos. Jas pritaikius, gruodžio viduryje bankas „Swedbank“ įšaldė sanatorijos sąskaitas.

Registrų centro duomenimis, sanatorija „Belorus“ priklauso Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. Jai vadovauja Viktoras Šeimanas. Prezidento reikalų valdyba tiesiogiai pavaldi Aliaksandrui Lukašenkai.

ES 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas Vyriausiajai ūkio valdybai, kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai.

Pats V. Šeimanas į ES sankcijų sąrašus įtrauktas daugiau nei prieš dešimtmetį.

Sąskaitas įšaldęs „Swedbank“ bankas nedetalizuoja, kokiu tiksliai pagrindu toks sprendimas buvo priimtas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS