Ryšio operatoriai užsidirba iš telefonų pardavimo | KaunoDiena.lt

RYŠIO OPERATORIAI UŽSIDIRBA IŠ TELEFONŲ PARDAVIMO

  • 0

Mobilieji telefonai plačiai šalyje išsidėsčiusiuose ryšio operatorių salonuose neretai būna gerokai brangesni nei internetinėse ar specializuotose parduotuvėse - konkurentų gausa ir agresyvi kainodara rinkoje kelia tokią įtampą, kad to paties išmaniojo įrenginio kaina gali skirtis 100 eurų ir daugiaum rašo "Lietuvos žinios".

"Konkurencija labai didelė, konkuruojame su visais - net remontininkais, kurių dabar daug. Prekių kainos smarkiai sumažintos, jau net svarstome, ką daryti toliau - nebėra kaip dar labiau jų nuleisti. Aikčiojam kartais, kaip didelės internetinės parduotuvės sugeba taip pigiai pardavinėti. Kartais telefoną tenka parduoti ir už tiek, kiek jis mums patiems kainavo", - dienraščiui teigė bendrovės "Mobilus miestas" vadovas Aurimas Baltavičius.

Tuo tarpu bendrovės "Tele2" korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims Andrius Baranauskas sakė, kad vartotojų atsargumas - būtinas. Jis sutiko, kad internetu galima įsigyti pigesnių telefonų, tačiau pirkėjai esą susiduria su rizika:"Ryšio operatoriai telefonus perka iš autorizuotų tiekėjų ir gamintojų. Kur perka interneto prekybos įmonės, nežinau, tačiau bent dalis jų prekes įsigyja vadinamojoje pilkojoje rinkoje".

Anot A. Baranausko, išlieka rizika, kad toks telefonas gali neturėti lietuviškų nustatymų, esą galimos ir garantinės priežiūros problemos, mat garantiją teikia būtent pardavėjas.

Pajamos iš paslaugų yra pagrindinis ryšio operatorių pajamų šaltinis. "Omnitel" pajamos iš paslaugų 2015 metų antrąjį ketvirtį sudarė daugiau nei 70 proc. visų pajamų. Tačiau pajamos iš įrangos pardavimo, bendrovės teigimu, pastaruoju metu taip pat augo.

"Bitės" pajamos iš įrangos pardavimo šių metų pirmą pusmetį sudarė beveik ketvirtadalį pajamų ir, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo kone dvigubai, nors pajamos iš paslaugų keitėsi nedaug. Padidėjusias pajamas iš įrangos pardavimo bendrovė aiškino greitai augančiu mobiliojo interneto vartojimu (per pusmetį - apie 170 proc), sparčia "Bitės" 4G/4G+ tinklo plėtra, vartotojų noru atnaujinti įrangą ir vis labiau vertinamu išmaniųjų įrenginių funkcionalumu, taip pat palankiomis galimybėmis įsigyti įrangą išsimokėtinai

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS