„Snaigės“ profsąjungos vadovas: stiprus investuotojas būtų išsigelbėjimas | KaunoDiena.lt

„SNAIGĖS“ PROFSĄJUNGOS VADOVAS: STIPRUS INVESTUOTOJAS BŪTŲ IŠSIGELBĖJIMAS

Beveik 10 mln. eurų skolų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ galėtų išsigelbėti, jei į įmonę ateitų stiprus investuotojas, sako „Snaigės“ profesinės sąjungos pirmininkas Henrikas Šivokas.

Jo teigimu, įmonei reikalingas finansavimas, taip pat laukiama restruktūrizavimo proceso, kuris, tikimasi, padės įmonei išgyventi.

„Čia reikalinga finansinė injekcija. Girdėjau, kad pirkėjai domisi gamykla – generalinis (direktorius Mindaugas Sologubas – BNS) sako, kad domisi, o kaip yra iš tikrųjų... Jei ateitų stiprus investuotojas, išsigelbėjimas tikrai būtų“, – BNS sakė H. Šivokas.

Anot jo, skolų turinti įmonė laukia restruktūrizavimo: „Gal tai padėtų“.

H. Šivoko teigimu, įmonės gamybos apimtys sumažėjo, tam neigiamos įtakos turėjo karas Ukrainoje, nes į šią šalį buvo parduodama didžioji dalis produkcijos. Pasak jo, su Rusija ar Baltarusija įmonė neprekiavo.

Jis taip pat kalbėjo, kad dėl situacijos su Kinija tenka pirkti brangesnes žaliavas iš Europos. Situaciją apsunkina ir smarkiai pabrangę energetiniai ištekliai.

„Vadovai tikisi, jie perspektyvas mato, bet situacija yra sunki. Su Kinija irgi užsidarė rinka, iš ten gaudavom medžiagų, dabar turim jas pirkti brangiau, susidaro problema. Tai kasdieniai vadovybes klausimai, sprendžia jie“, – sakė H. Šivokas.

Jo teigimu, įmonės vadovai teiravosi ir savivaldybės, ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos dėl galimybės suteikti papildomą finansavimą, tačiau nieko žadančio nesulaukta.

„Vadovybė stengiasi, bet žinome, kad savininkas iš nedraugiškos šalies, čia problema“, – teigė jis.

Pasak H. Šivoko, numatyta, kad iš dabartinių 418 darbuotojų įmonėje liks apie 400. Atleidžiami priešpensinio amžiaus arba atliekantys po vieną operaciją darbuotojai.

„Skausmingas atvejis, bet ką daryti“, – sakė jis.

Su įmonės vadovu M. Sologubu BNS susisiekti nepavyksta.

Pagal akcininkų patvirtintą restruktūrizavimo plano projektą bendrovė Kauno apygardos teismui pirmadienį įteikė prašymą iškelti restruktūrizavimo bylą – teismas vėliausiai per 30 dienų priims nutartį dėl nemokumo bylos iškėlimo.

Planas numato, kad įmonė gamins daugiau profesionalios ir medicininės šaldymo bei išskirtinės įrangos, atsisakys dalies turto. Jį numatoma pradėti vykdyti 2023 metų pradžioje ir užbaigti per ketverius metus.

Restruktūrizacijos laikotarpiu kreditoriams planuojama grąžinti 9,2 mln. eurų. 

Pernai „Snaigės“ pajamos augo 14,4 proc. iki 32,9 mln. eurų, įmonė patyrė 2 mln. eurų nuostolių.

Pagrindinė „Snaigės“ akcijų valdytoja yra Kipre registruota bendrovė „Sekenora Holdings“, kurią netiesiogiai kontroliuoja Rusijos „Polair“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS