„Valstiečiai“ stabdo ,,Lietuvos pašto“ reformą | KaunoDiena.lt

„VALSTIEČIAI“ STABDO ,,LIETUVOS PAŠTO“ REFORMĄ

  • 6

,,Lietuvos pašto" planuota reforma, uždarant apie 350 pašto skyrių kaimuose, stabdoma. Dėl to valdantieji „valstiečiai“ teigia sutarę su susisiekimo viceministru ir ,,Lietuvos pašto" vadove. Susisiekimo ministerijos atstovė BNS patvirtino, kad toks susitarimas yra.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pranešė, kad jos seniūno pavaduotojas Virginijus Sinkevičius, susitikęs su susisiekimo viceministru Pauliumi Martinkumi ir pašto vadove Lina Minderiene, sutarė laikinai stabdyti projektą ir siūlo atlikti bandomąjį projektą.

„Mūsų frakcija šiuo klausimu vieninga: kol kas tokiai idėjai šalies mastu negalime pritarti. Iniciatoriams pasiūlėme paleisti bandomąjį projektą viename iš nedidelių Lietuvos miestų. Tikime, kad toks sprendimas padės atsakyti į visus iškilusius klausimus“, – pranešime teigė V.Sinkevičius.

Susisiekimo ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė BNS patvirtino, kad toks susitarimas pasiektas, nes klausimas socialiai labai jautrus.

„Kalbėta apie tai, kad klausimas socialiai labai jautrus, reikia atsižvelgti į žmonių nuomonę. Reforma turi būti vykdoma labai atsargiai, todėl kalbama, kad būtų įgyvendintas bandomasis projektas. Kol kas neaišku, kur jis bus atliktas, o jo rezultatai lems tolesnius žingsnius“, - BNS sakė V.Šmaižytė.

V.Sinkevičius BNS teigė puikiai suprantantis, kad ne frakcija turėtų nurodinėti valstybės įmonei, kaip dirbti, tačiau parlamentarai negali ignoruoti visuomenės nepasitenkinimo.

„Visi mūsų vienmandatininkai, kas grįžo į regionus, parsivežė tik neigiamą nuomonę. Dėl to mes ir kvietėmės pašto direktorę. Taigi, mes puikiai suprantame, kad čia ne frakcijos prioritetas valstybės valdomoms įmonėms rodyti, kaip dirbti. Bet jeigu mes girdime nepasitenkinimą, negatyvias nuomones, turime reaguoti“, - BNS sakė V.Sinkevičius.

Anot jo, tokio masto projektai turi būti vykdomi, pirmiausiai atsižvelgiant į visas aplinkybes, ne vien tik į skaičius, „nes yra ir daugiau dedamųjų“. Pasak jo, būtent todėl siūloma atlikti bandomąjį projektą ir pasižiūrėti, kaip jis veikia.

,,Lietuvos pašto" Komunikacijos grupės vadovas Tadas Valančius BNS sakė negalintis komentuoti šio susitarimo ir žadėjo atsiųsti komentarą vėliau.

Portalas 15min.lt skelbė, kad, paštininkai gyventojams paprastai atneša ne tik laiškus ir korespondenciją, tačiau ir nuperka prekių, jei kaime nėra parduotuvės. Pavyzdžiui, Tiltų kaimo Trakų rajone gyventojai piktinosi, kad ne vietiniai paštininkai pasiklysta, nesugeba nuvykti nuo vieno kaimo iki kito.

,,Lietuvos pašto" tinklo direktorė Inga Dundulienė anksčiau teigė, kad pertvarka suplanuota dėl demografinių ir socialinių iššūkių - regionuose mažėja klientų, ji turėjo vykti palaipsniui ten, kur pašto darbuotojai dėl mažo klientų srauto juos aptarnaudavo 2-4 valandas per dieną. Pertvarką buvo numatyta pradėti pavasarį ir baigti rudenį.

,,Lietuvos paštas" teigė, kad pertvarkius tinklą kaimuose, paslaugos žmonėms būtų teikiamos namuose ar mobiliuose pašto skyriuose. Skaičiuota, kad investicijos į pertvarką sieks daugiau nei 1 mln. eurų, o per kelerius metus bus sutaupyta 6,5 mln. eurų sąnaudų.

,,Lietuvos paštas" buvo numatęs pertvarkyti iš viso 350 stacionarių ir 27 kilnojamus paštus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 674 pašto skyriai, iš kurių 465 - kaimo vietovėse.

Rengia valdybos posėdį

Susisiekimo ministerijos valdomas ,,Lietuvos paštas" pranešė kviesiantis skubų valdybos posėdį dėl reformos, apie kurios stabdymą pranešė Seimo valdančioji „valstiečių“ frakcija.

„Lietuvos paštas" kvies skubų valdybos posėdį, kuriame turėtų būti sprendžiama tolimesnė strateginiame įmonės plane patvirtinto projekto eiga“, - teigiama bendrovės pranešime spaudai.

Bendrovė pabrėžė, kad paštas ir pašto paslaugos kaimiškosiose vietovėse nebūtų naikinami - planuojama keisti tik šių paslaugų teikimo būdą tam, kad paslaugos taptų prieinamesnės ir modernesnės.

„Įdiegus šią inovaciją, gyventojai pašto paslaugas galėtų įsigyti ten, kur jiems patogiausia, pavyzdžiui, namuose, iš anksto išsikvietę laiškininką telefonu. Taip pat klientų patogumui paslaugos būtų teikiamos ir stacionariai. Jas centrinėse gyvenviečių vietose teiks laiškininkai, o informacija apie laiškininkų sustojimo vietas būtų skelbiama tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt ir tose pačiose gyvenviečių centrinėse vietose“, - teigiama ,,Lietuvos pašto" pranešime.

Įmonės teigimu, senyvo amžiaus, atokiau gyvenantys, socialinę atskirtį išgyvenantys žmonės turėtų galimybę gauti visas jiems reikalingas paslaugas namuose.

„Jie būtų lankomi namuose, kur būtų pasirūpinta jų poreikiais. Naujovė leistų stiprinti ir laiškininko profesijos prestižą. Laiškininkams būtų suteikiamos modernios darbo priemonės, didinamas darbo užmokestis, gerinamos socialinės garantijos. Pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas, pensijų ir socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyktų įprastai, kaip tai yra daroma dabar“, - tvirtinama pranešime.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Pagaliau !

Pagaliau atėjo valdžia,kuri girdi!

lelija

tegul pailgina pašto darbo laiką ir viskas bus gerai ,o dabar prisididine tiek administracijos ant kiekvieno pašto po 10 viršininkų, laiškininkai niekaip nespės , nes dabar jai ne paštas tai pas visus nespėtų,lai uždaro tuos kur pajamų mažai paštai padaro o tokių yra .paštuose lankosi nemažai žmonių ,kaime vienintelė viena, kur žmogus gauna visą informacija, gali taip pat įsigyti prekių, užsisakyti laikraščius , sumokėti mokesčius, o dabar tik pulkim viską sugriaukim ir verkim. gal tuos kaimus surinkit ir į lagerį vežkit kad jau norit viską atimt

Vika

Reforma-vagių židiniui..."paštininkai" ir naktimis dirbs :)...bus apiplėšinėjami, ypač senyvo amžiaus žmonės.Tad ,kaimuose nereikia jokių reformų.Žmonės geriau žino ko jiems reikia."valstiečiai" teisūs.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS