Eismas per karantiną: avarijų vis tiek buvo | KaunoDiena.lt

EISMAS PER KARANTINĄ: AVARIJŲ VIS TIEK BUVO

  • 0

Pernai šalyje eismo įvykių buvo mažiau nei 2019-aisiais, tačiau vidutinis draudimo išmokos dydis didėjo – liudija draudimo bendrovės ERGO duomenys.

Pavasaris – ramesnis

ERGO transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, 2020-ieji išsiskyrė mažesniu, nei įprasta, fiksuotų eismo įvykių skaičiumi. Tai patvirtina ir Kelių policijos statistika.

Vis dėlto, net ir galiojant karantino suvaržymams, smulkesnių eismo įvykių miestų gatvėse ir stovėjimo aikštelėse netrūko.

Šiek tiek mažesnį, lyginant su atitinkamu 2019 m. laikotarpiu, eismo įvykių skaičių ERGO pernai fiksavo jau sausio ir vasario mėnesiais, tačiau itin reikšmingas pokytis išryškėjo pavasarį, šalį sukausčius pirmajam karantinui.

Pernai kovą užfiksuota 35 proc. mažiau draudžiamųjų įvykių nei užpernai, balandį – beveik perpus mažiau, o gegužę – net 37 proc. mažiau.

Šuolis – vasarą

"Vis dėlto, prasidėjus vasarai, eismo įvykių skaičius vėl šoktelėjo aukštyn: birželį registruotų žalų buvo kone tiek pat, kaip ir tą mėnesį 2019-aisiais. Tai galbūt galėjo lemti gyventojų noras atsigriebti po įtemptų mėnesių ir pasimėgauti vasaros teikiamais malonumais dažniau keliaujant", – sakė R.Bieliauskas.

Didesniu nei 2019 m. fiksuotų eismo įvykių skaičiumi pernai išsiskyrė ir rugsėjis, tačiau antra koronaviruso banga ir vėl pakoregavo tendencijas.

"Antro karantino suvaržymai yra panašūs į galiojusius pavasarį, o keliavimo apribojimų atžvilgiu netgi griežtesni, tačiau lapkritį ir gruodį eismo įvykių skaičius sumažėjo jau ne taip žymiai, kaip per kovą–gegužę. Lapkritį fiksavome maždaug ketvirtadaliu mažiau eismo įvykių nei tuo pačiu metu užpernai, o gruodį buvo užregistruota 30 proc. mažiau eismo įvykių", – konstatavo R.Bieliauskas.

Brango remontas

Draudikų atstovas pažymėjo: 2020 m., lyginant su 2019-aisiais, iš viso fiksuota 20 proc. mažesnis žalų skaičius, tačiau vairuotojams išmokėtų draudimo išmokų suma išliko panaši.

ERGO už pernai vairuotojų patirtas transporto žalas išmokėjo iš viso 40 mln. eurų (2019-aisiais – beveik 42 mln. eurų).

"Nepaisant reikšmingai mažėjusio eismo įvykių skaičiaus, vidutinis draudimo išmokos dydis augo. Tai lemia didėjantis naujų automobilių gatvėse skaičius, taip pat transporto priemonių remonto išlaidos", – teigė R.Bieliauskas.

Kelių policijos tarnybos duomenimis, praeitų metų balandį eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius, lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, buvo 49 proc. mažesnis. 2020-ųjų lapkritį tokių įvykių fiksuota 25 proc. mažiau, o per sausį–lapkritį – 6 proc. mažiau nei 2019 m.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS