G. Nausėda – prieš taršių automobilių apmokestinimą Lietuvoje | KaunoDiena.lt

G. NAUSĖDA – PRIEŠ TARŠIŲ AUTOMOBILIŲ APMOKESTINIMĄ LIETUVOJE

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kol kas yra prieš taršių automobilių apmokestinimą Lietuvoje, nes tai padidintų socialinę atskirtį.

Pasak jo, šiuo metu taršiausius automobilius turi vargingiausiai gyvenantys žmonės.

„Viena vertus, automobilio mokestis yra prasmingas būtent ekologiniais tikslais, oro taršos tikslais, klimato atšilimo aspektu ir šia prasme tikrai CO2 apmokestinimas prašytųsi kaip galimas sprendimo variantas, (...) tačiau tie žmonės turi mažiausiai pinigų, jie negali įsigyti geresnių automobilių“, –  laidai „DELFI Dėmesio centre“ trečiadienį transliuotame interviu sakė G. Nausėda.

„Dabar juos apmokestinti už tai, kad jiems gyvenime nepasisekė ir jie turi nepakankamas pajamas, na, tikrai būtų labai antisocialinis sprendimas ir tokio sprendimo aš šiandien neremčiau“, – pridūrė jis.

Būsimasis šalies vadovas teigė, kad svarstytų pasiūlymus apmokestinti automobilius pagal galingumą, vertę, o išmetamas anglies dvideginio kiekis galėtų būti apmokestinamas palaipsniui.

Vyriausybė šiuo metu yra numačiusi tūkstančio eurų kompensaciją gyventojams, nusprendusiems pakeisti seną automobilį mažiau taršiu.

Politikai jau kurį laiką diskutuoja dėl galimybės apmokestinti taršius automobilius, o finansų ministras Vilius Šapoka prieš mėnesį pareiškė, kad prie šio klausimo bus grįžta dar šiemet.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Raimonda

Kaip būsimam prezidentui, gal pirma reikėtų pasirūpinti žmonių atlyginimų bei pensijų didinimu o tik tada reikalauti ,kad būtų apmokestinami taršūs automobiliai. Jeigu žmonės turėtų lėšų -nusipirktų naujus automobilius o ne važiuotų su dvidešimties metų senumo automobiliais.

...

Įdomiai čia - papildomas mokestis sugalvotas kaip ESĄ priemonė mažinti socialinę atskirtį, BET - pagal viską tą mokestį mokės TIK biednieji; nauda iš to TIK tuos pinigus žarstantiems (na ir - pažymas išrašantiems).

Pagarba

Prezidentui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS