Iš Naujojo Džersio užkampio – į muziejų Floridoje | KaunoDiena.lt

IŠ NAUJOJO DŽERSIO UŽKAMPIO – Į MUZIEJŲ FLORIDOJE

  • 2

„Prieš dešimt metų aptikau ją rūdijančią Naujajame Džersyje“, – pareiškė Mike'as Manningas, prikėlęs antram gyvenimui ilgiausią pasaulyje automobilį.

Amerikietiška svajone vadinamas 1976-ųjų gamybos limuzinas "Cadillac Eldorado" buvo 30,50 m ilgio, su 26 ratais, dviem V8 motorais, nedideliu baseinu, mažojo golfo ir sraigtasparnių aikštelėmis, jame galėjo tilpti 75 žmonės.

1986-aisiais šis monstras buvo įrašytas į Guinnesso rekordų knygą, tačiau netrukus dizaineriui Jay Ohrbergui priklausiusio „Cadillac Eldorado“ populiarumas išblėso – jo išlaikymo išlaidos didėjo, be to, vis aktualesni tapo parkavimo iššūkiai.

Iš pirmo žvilgsnio tai buvo jau metalo laužo krūva, tačiau vis tiek šio to verta – ne pinigų, bet istorijos požiūriu.

Tad Amerikietiška svajonė buvo pasmerkta užmarščiai, kol galiausiai automobilį, jau gerokai nušiurusį – išdaužytais langais, subliūškusiomis padangomis ir išmargintą grafičiais, priglaudė M.Manningas.

„Iš pirmo žvilgsnio tai buvo jau metalo laužo krūva, tačiau vis tiek šio to verta – ne pinigų, bet istorijos požiūriu. Neabejojau, kad reikia išgelbėti šį kadilaką“, – teigė amerikietis.

Karštai ėmęsis restauravimo darbų, M.Manningas galiausiai pristigo lėšų. Sužinojęs apie tai, 2019-aisiais finansinę pagalbą suteikė kolekcininkas Michaelas Dezeris, skyręs maždaug 250 tūkst. JAV dolerių.

Atgimęs „Cadillac Eldorado“ šiek tiek ilgėlesnis – 30,54 m – ir eksponuojamas Orlande įsikūrusio „Dezerland Park“ muziejuje.

GALERIJA

  • Iš Naujojo Džersio užkampio – į muziejų Floridoje
cbc.ca nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kvailiau \\\\\.../////

nesugalvosi.

tokie JANKIŲ automobiliai r o d o ,

jog jų nevisas protas namuose.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS