MO muziejus keliauja po Lietuvą – atvyko į Marijampolę | KaunoDiena.lt

MO MUZIEJUS KELIAUJA PO LIETUVĄ – ATVYKO Į MARIJAMPOLĘ

  • 2

MO muziejaus keliavimas po Lietuvą plečiasi ir įgauna kitą mastelį. Nuo šių metų balandžio mėnesio visus ateinančius metus keliaus ne tik MO paroda, bet ir edukacijos vaikams, mokymai kultūros ir švietimo sektoriaus darbuotojams bei Šeimų šeštadieniai. Pirmasis miestas, kuriame svečiuojasi MO muziejus – Marijampolė.

Kelionės metu MO muziejus pasieks labiau nuo Vilniaus nutolusius miestus ar miestelius. MO muziejus po Marijampolės vyks į Molėtus, Antalieptę, Akmenę, Šilutę, Biržus, Druskininkus ir Šalčininkus. Juose MO svečiuosis po šešias savaites.

Pažintis su skirtingais miestais

„Nuo pat MO muziejaus atidarymo skiriame dėmesio susitikimams ir pažinčiai su skirtingų Lietuvos miestų ir regionų bendruomenėmis, keliaudami su MO edukacinėmis veiklomis ar parodomis. Šįkart MO muziejaus gautas Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimas leis keliauti visus metus ir aplankyti net aštuonis Lietuvos miestus. Tikime, kad taip dar daugiau žmonių įtrauksime į dialogą ir pokalbį apie supantį pasaulį”, – parodos pristatymo renginio metu teigė Milda Ivanauskienė, MO muziejaus vadovė.

„Jau praėjusiais metais marijampoliečiai turėjo galimybę čia pat, Marijampolėje, susipažinti su MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Džiaugiuosi, kad MO muziejus į Marijampolę sugrįžta ir šiemet, ir net neabejoju, kad naujoji paroda „Permainų šventė“ sulauks ne mažesnio populiarumo nei prieš tai buvusioji. Marijampolė – alsuojantis kultūra miestas, kuriame vietą randa įvairus menas, todėl smagu, kad marijampoliečiai turės galimybę susipažinti su šia paroda nevykdami į kitus miestus“, – sakė Marijampolės meras Povilas Isoda.

Tęsiama regioninė partnerystė

MO muziejaus viešnagė Marijampolėje – antroji. Praėjusiais metais galėję pamatyti dalį lankomiausios muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR”, šiemet marijampoliečių laukia paroda, edukacijos, mokymai ir užsiėmimai šeimai. Užmegzta MO muziejaus partnerystė su miestu ir MO ambasadoriais Marijampolėje tapusia įmone „Juodeliai“ leidžia sklandžiai organizuoti muziejaus parodų keliones į Marijampolę.

„Dėmesys vietos bendruomenei mums svarbus nuo pat įmonės įkūrimo. Aktyviai prisidedame prie Marijampolės vaikų ir jaunimo švietimo ir užimtumo skatinimo per įvairias kultūrines patirtis. Džiaugiamės, kad tai tampa kasmetine tradicija, kai galime Marijampolei dovanoti tai, ką MO muziejus turi geriausio“, – sakė UAB „Juodeliai“ valdybos pirmininkas Andrius Zimnickas.

Keliauja dalis parodos „Permainų šventė“

Po Lietuvą keliauja adaptuota ir kiekvienam miestui pritaikyta MO muziejaus fotografijos parodos „Permainų šventė“ versija. Ši fotografijos paroda yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.

Parodoje apie šventes pasakojama įvairiais būdais: pristatoma dokumentinė vaizdo ir garso medžiaga, audio gidas ir, žinoma, fotografijos bei tarpdisciplininiai kūriniai. Jie kviečia apmąstyti įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime. Daugiau apie parodą Marijampolėje čia: https://mo.lt/ivykiai/mo-keliauja-marijampole/

Keliauja edukacijos, mokymai ir užsiėmimai visai šeimai

Keliaujančią MO muziejaus parodą lydi ir edukacinė programa. Muziejus visuose miestuose mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuos mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų. Daugiau apie mokymus: https://mo.lt/mokymai-pedagogams/

Po Lietuvą keliaus ir MO muziejaus edukacijos bei užsiėmimai visai šeimai – Šeimų šeštadieniai. Kiekviename mieste edukacijos galės vykti visos parodos veikimo metu, o Šeimų šeštadieniai bus du. Marijampolėje jie vyks balandžio šešioliktą d. ir gegužės septintą d. Daugiau apie edukacijas: https://mo.lt/edukaciniai-uzsiemimai-vaikams/ Daugiau apie Šeimų šeštadienius: https://mo.lt/seimu-sestadieniai/

MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.

GALERIJA

  • Povilas Isoda
  • MO muziejus keliauja po Lietuvą – atvyko į Marijampolę
  • Milda Ivanauskienė
  • MO muziejus keliauja po Lietuvą – atvyko į Marijampolę
  • Agnė Velykė
MO muziejaus nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

spirt i sikna

o šiukšles išmėtyt pavėjui

Oho

Pasirodo platinti "vertybes" MO" muziejus gali ir nemokamai, kad ""nesusipratelius" kaimo zmones ir miesteliu gyventojus pamokytu, kaip negerbti valstybines veliavos, o isniekinusi "menininka"apdovanoti diziule mokesciu moketoju surinktu pinigu premija, nes si negerbimo operacija buvo pademonstruota siame "MO" muziejuje. Taip pat kaip ir su kuo myletis, kad butum pazangus ir neatsilikes ir t.t. Tikiuosi musu kaimo zmones tures stubura.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS