MO muziejus kviečia į virtualų turą ir ekskursijas po parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“ | KaunoDiena.lt

MO MUZIEJUS KVIEČIA Į VIRTUALŲ TURĄ IR EKSKURSIJAS PO PARODĄ „KODĖL TAIP SUNKU MYLĖTI?“

  • 0

Norintiems pasinerti į kinematografišką užsienio menininkų Saskia Boddeke ir Peter Greenaway MO muziejuje kurtą parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“ – nauja galimybė. Muziejus siūlo parodos virtualų turą ir virtualias ekskursijas.

Olandijos multimedijų menininkės S. Boddeke ir vieno originaliausių ir svarbiausių šių laikų režisierių P. Greenaway kurtos parodos lankytojai negali pamatyti daugiau nei 2 mėnesius – nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai buvo paskelbtas karantinas. Dalį parodos kūrinių perkėlęs į lauką lapkričio mėnesį, MO muziejus šįkart pristato naują galimybę pamatyti parodą ir joje eksponuojamus kūrinius.

Autentiški parodos vaizdai – ir virtualiame ture

„Labai gaila, kad ypatinga užsienio kūrėjų S. Boddeke ir P. Greenaway kurta paroda, kalbanti šiandien itin aktualiomis temomis, paliečianti ekologinius, politinius, socialinius, empatijos ir nelygybės įvairiose gyvenimo srityse klausimus, tiek laiko yra neprieinama lankytojams. Nuo birželio iki lapkričio pamatyti ją spėjo daugiau nei 50 tūkst. žmonių, tačiau, tikiu, kad dar labai daug taip ir liko jos neaplankę. Taigi kviečiame virtualiai pasinerti į itin kompleksišką tiek temomis, tiek vizualiu turiniu parodą“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Paroda „Kodėl taip sunku mylėti?” lyg kino filmas. Joje svarbūs visi elementai: šviesos, garsas, vaizdas, netgi – lietaus instaliacija. Žinoma, virtualiame ture neįmanoma perteikti tos visapusiškos patirties, tačiau parodos kūriniai tikslingai užfiksuoti originaliame parodiniame apšvietime. Tai leidžia kiek įmanoma labiau pajusti autentišką parodos atmosferą.

Virtualus parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ turas ir daugiau informacijos – čia. Ture muziejaus atstovai kviečia pasivaikščioti po visas parodos erdves, susipažinti su eksponuojamais lietuvių menininkų kūriniais ir svarbiausia – nepraleisti specialiai S. Boddeke ir P. Greenaway MO muziejui kurtų vaizdo instaliacijų.

Muziejus kviečia klausytis ir specialiai parodai kurto e. gido bei žiūrėti parodos vaizdo medžiagą – instaliavimo procesą, pokalbius su menininkais. E. gido klausytis galima čia, vaizdo medžiaga visiems prieinama čia.

Kviečia į ekskursijas

Muziejaus atstovai organizuoja ir virtualias ekskursijas su MO gidu. Jose visi kviečiami išgirsti, pamatyti, užduoti gidui klausimą bei kartu paliesti meilės ir susikalbėjimo su kitais bei savimi temas. Informacija ir ekskursijų laikai skelbiami MO muziejaus kalendoriuje.

Artimuose planuose – virtualios ekskursijos po parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“

Pirmojo karantino metu MO muziejus skaitmenino ir virtualiai pateikė lankomiausios parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ virtualų turą. Ši paroda didelio populiarumo sulaukė ir gyvai, ir virtualiai. 2020-aisiais dalis šios parodos fragmentų keliavo po skirtingus Lietuvos miestus: Klaipėdą, Uteną, Telšius ir Panevėžį.

Taigi paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ ir toliau gyvuoja, o muziejaus atstovai artimiausiu metu kvies į virtualias ekskursijas ir po ją. Muziejus taip pat yra parengęs virtualų turą po parodą „Mekas mirksi geriau“, šią parodą galima virtualiai aplankyti čia.

Artimiausiu metu taip pat bus pristatytas ir parodos „Iš tos operos“ virtualus turas. Visi MO muziejaus virtualūs turai – čia.

GALERIJA

  • MO muziejus kviečia į virtualų turą ir ekskursijas po parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“
  • MO muziejus kviečia į virtualų turą ir ekskursijas po parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“
MO muziejaus nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS