Antakalnio kapinėse imamasi sovietinių karių paminklų ardymo | KaunoDiena.lt

ANTAKALNIO KAPINĖSE IMAMASI SOVIETINIŲ KARIŲ PAMINKLŲ ARDYMO

  • 18

Antakalnio kapinėse Vilniuje antradienį bus pradėti ardyti sovietinių karių paminklai, pranešė savivaldybė.

„Antakalnio kapinėse (...) rytoj prasidės Antrojo pasaulinio karo karius vaizduojančių stelų ardymo darbai“, – rašoma pranešime.

Pasak savivaldybės, paminklas sovietų kariams bus nukeliamas stengiantis jam nepakenkti, o užbaigti darbus planuojama per keletą savaičių.

Kiek anksčiau praėjusį mėnesį Teisingumo ministerija informavo, kad Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas paliko galioti laikinąją apsaugą sostinės Antakalnio kapinėse esančioms skulptūroms, taip formaliai sostinės valdžiai neleisdamas jų kol kas nukelti.

Laikinųjų priemonių komiteto prašė „etniniais rusais“ prisistatantys pareiškėjai, tarp jų – Algirdo Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ byloje figūruojantis Kazimieras Juraitis, taip pat Dmitrijus Glazkovas, Tatjana Brandt ir Anastasija Brandt.

Tačiau skulptūros nukeliamos nepaisant JT komiteto sprendimo.

Teisingumo ministerija ir savivaldybė argumentuoja, jog institucija buvo suklaidinta minimų asmenų argumentų, neva monumentas bus išniekintas, o šalia esantys palaikai perlaidoti. To, pasak institucijų, neketinama daryti.

Savivaldybė nukeltas skulptūras žada perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

>>>>> anonimui

O pats megsti apzioti putino organa?

H

O reikėjo kviesti iš Kauno Buškevičiu - 5 min. ir nieko neliktu .

Expert z Wilno

Mano galva,paminklas turėtų būti panašus į kažkokią tai personą.Paimkim,kad tą patį P.Cvirkos paminklą ar buvusį Černiachovskio.O Antakalnyje-ne paminklai,o granito ar kitos kokios tai uolienos luitai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS