Algirdo Blazgio teigimu, ugnis nepalietė zonos, kurioje tvarkomos maisto, biologiškai skaidžios atliekos.
„Išdegęs yra stogas. Nėra taip, kad yra sudegusi įranga, buvusi viduje. Yra nepaveiktų įrenginių, nes pavyko kolegoms iš atstumo vizualiai apžiūrėti. Yra paveikta apie pusę gamybos ploto. Yra visiškai nepaveikta zona, kurioje tvarkomas maistas, biologiškai skaidžios atliekos, tai turime galimybę toliau tvarkyti, kai tik leis įjungti elektrą“, – pirmadienio pavakarę BNS teigė „Energesman“ vadovas.
„Galėsime tvarkyti apie 40 proc. visų atliekų iš vidutiniškai apie 800 tonų per dieną. Vos ne nuo rytdienos“, – pridūrė jis.
Apie nuostolius pasakyti yra sudėtinga, nes dar neturime leidimo pateikti į gamyklą.
Pasak A. Blazgio, gaisras paveikė konvejerius, juos reikės keisti naujais arba naudotais.
„Tokių naujų konvejerių yra mažai. (...) Čia ne toks produktas, kad nuėjus į parduotuvę gali įsigyti“, – tvirtino jis.
Pasak bendrovės vadovo, sprendimų priėmimą lengvina tai, kad buvo rengiami krizių valdymo scenarijai.
„Patys esame ne kartą modeliavę, kas būtų esant tokiai situacijai. Tai tų variantų turime. Jeigu 40 proc. atliekų galime tvarkyti, tai 60 proc. iš tikrųjų galime tvarkyti mobiliais įrenginiais. Tai nebūtų toks pat efektyvumas kaip veikiančios gamyklos“, – kalbėjo A. Blazgys.
„Jau kalbame su partneriais, pateikėme pasiūlymus savivaldybių įmonėms, kad galėtume nuo kitos savaitės jau pradėti arba savo gamyklos teritorijoje, arba kaimyninėse teritorijose, aplinkui, šalia tvarkyti visas atliekas“, – tvirtino įmonės direktorius.
A. Blazgys sakė preliminarių nuostolių kol kas nesuskaičiavęs.
„Apie nuostolius pasakyti yra sudėtinga, nes dar neturime leidimo pateikti į gamyklą. Kai pateksime, matysime, kokie nuostoliai, spręsime, kokie atstatymo laikai“, – BNS teigė įmonės direktorius.
„Tikrai žinau, kad negrįžtamai sugadintas yra vienas krautuvas, tam tikros konvejerių dalys (...). Toje vietoje, kuri buvo paveikta liepsnos, yra 1,5 km įvairiomis kryptimis vaikštančių ir persipynusių konvejerių“, – pasakojo A. Blazgys.
Jis neprognozavo, ar užteks draudimo lėšų kompensuoti nuostolius.
„Energesman“ vadovas BNS teigė matantis dvi gaisro priežastis: blogą atliekų rūšiavimą arba tyčinį padegimą.
„Kur buvo pirminis židinys, ten būtent atrenkamos netinkamai išrūšiuotos atliekos, bet nelabai suprantame, kaip galėjo taip greitai išplisti ugnis ten, kur yra betoninis bunkeris, su betoninėmis sienomis, todėl neatmetame tyčinės veiklos. (...) Nesinori spekuliuoti, bet gyvename tokiomis geopolitinėmis sąlygomis (...). Tos pačios „Ikea“ gaisras buvo“, – svarstė A. Blazgys.
Kaip pranešime nurodė bendrovė, pirminiai duomenys rodo, kad gaisras labiausiai paveikė du gamyklos korpusus bei dalį sektoriaus, į kurį šiukšliavežės atveža ir išpila mišrias gyventojų atliekas prieš rūšiavimą.
Nepaveikti liko du gamyklos korpusai rytinėje dalyje, kuriuose pirmiausia ir bus siekiama atnaujinti atliekų tvarkymą.
Kaip rašė BNS, gaisras Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamykloje kilo sekmadienio rytą. Jis baigtas gesinti pirmadienį. Per gaisrą išdegė apie 7,5 tūkst. kvadratinių metrų pastato.
„Energesman“ eksploatuojamoje gamykloje per metus išrūšiuojama apie 220 tūkst. tonų mišrių ir maisto atliekų.
Į šią gamyklą atvežamos komunalinės atliekos iš visos Vilniaus apskrities, kuriai priklauso aštuonios savivaldybės: Vilniaus miestas ir Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Ukmergės, Švenčionių, Šalčininkų bei Širvintų rajonai.
Naujausi komentarai