Iš sostinės išlydėtos dovanos Kaunui | KaunoDiena.lt

IŠ SOSTINĖS IŠLYDĖTOS DOVANOS KAUNUI

  • 0

Trečiadienį sostinės meras Remigijus Šimašius išlydėjo „Upės trispalvės“ projekto dalyvius į tris dienas truksiantį baidarių žygį Nerimi Vilnius – Kaunas (180 km). Liepos 3 dieną Nemuno saloje tris žygeivius pasitiks Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Baidarėmis į Kauną plukdomos dovanos kauniečiams – pirmosios trispalvės kėdutės upės krantinei.

Per penkerius „Upės korio“ projekto gyvavimo metus Vilniuje Neries krantinę puošiančios spalvotos kėdutės spėjo pelnyti vilniečių simpatijas. Šiemet Neries šlaite priešais Gedimino pilį iš 222 kėdučių bus sukurtas didžiulis šalies vėliavos spalvų ornamentas –  simbolinė upės trispalvė. Tokią pačią trispalvę iš 670 kėdučių sumanyta įrengti ir Kaune bei taip simboliškai sujungti du miestus.

„Tai puikus sumanymas ir  tautiškumą skatinanti iniciatyva, kuri neša gražią žinią nuo Vilniaus iki Kauno. Dabar Neris, upės trispalvės ir draugystė jungs mūsų miestus,” – sakė Vilniaus meras R. Šimašius, perduodamas šiltus linkėjimus kauniečiams.

„Upės trispalvės” projektui įgyvendinti Vilniuje pasirinkta istoriškai svarbi vieta – Neries krantinės šlaitas su vaizdu į Gedimino pilį, Lietuvos nacionalinį ir Taikomosios dailės muziejus, ties vieta, kur Vilnelė įteka į Nerį. Kaune „Upės trispalvė“ bus įrengta Nemuno pakrantėje, nuo kėdučių atsivers vaizdas į „Žalgirio" areną. Mecenatai bus kviečiami prisidėti prie projekto įgyvendinimo ir dovanoti miestams naujas unikalias susibūrimo erdves.

„Kėdutės Vilniuje jau tapo upės dalimi. Vilniečiai pamėgo krantinėje prisėsti ryškiaspalvėse kėdutėse, jaukiai pasikalbėti, iškylauti ir džiaugtis upe. Dabar ir Kaune atsiras identiškos savo išvaizda ir paskirtimi žmonių susibūrimo vietos, kurias bus galima naudoti kaip naują kultūrinių renginių erdvę,“ – sako projekto autorius dizaineris Vytautas Puzeras.

Pasak Vilniaus mero, Neries krantinės sostinėje pamažu atgyja dėl tokių entuziastų ir iniciatyvų, todėl savivaldybės tikslas  dabar  – užtikrinti infrastruktūrą, kad tokias ir panašias idėjas žmonėms būtų kur realizuoti. Dar šiemet planuojama pradėti krantinės dangos remontą, kad ši taptų lygi ir tinkama eiti, važiuoti dviračiais, vežti vaikus vežimėliuose, ir, pasitarus su vilniečiais, sukurti bent septynis traukos centrus prie Neries, kad gyventojai ir miesto svečiai turėtų kur leisti laisvalaikį, atgytų mažoji laivyba upe.

GALERIJA

  • Iš sostinės išlydėtos dovanos Kaunui
  • Iš sostinės išlydėtos dovanos Kaunui
  • Iš sostinės išlydėtos dovanos Kaunui
  • Iš sostinės išlydėtos dovanos Kaunui
  • Iš sostinės išlydėtos dovanos Kaunui
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS