Japoniškame sode buvo ir besielgiančių kaip laukiniai: iki tualetų nėjo – šlapinosi sode | KaunoDiena.lt

JAPONIŠKAME SODE BUVO IR BESIELGIANČIŲ KAIP LAUKINIAI: IKI TUALETŲ NĖJO – ŠLAPINOSI SODE

  • 42

Japoniškas sodas Šnipiškėse vartus lankytojams atvėrė jau praėjusį penktadienį, nelaukiant po savaitės vyksiančios atidarymo šventės.

Pasidžiaugti žydinčiomis sakuromis ir nauja vieša žaliąja sostinė erdve savaitgalį traukė minios vilniečių.

Deja, ne visi sodo lankytojai elgėsi pagarbiai. Atsirado ir tokių, kurie skynė augalus, laipiojo ten, kur neleidžiama, po sodą važinėjo dviračiais. Buvo ir tokių, kurie nepriėjo iki sode įrengtų viešųjų tualetų, o šlapinosi tiesiog sode.

Apie neleistinus ir nepagarbius lankytojų veiksmus savo „Facebook“ paskyrose dėmesį atkreipė Vilniaus miesto savivaldybė ir mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas. Jie prašė žmonių elgtis padoriai, tausoti sodo gamtą ir negadinti naujai sutvarkytos Vilniaus žaliosios erdvės.

„Kažkas čia stebėjosi, kodėl Japoniškas sodas aptvertas, kodėl nakčiai rakinamas. Dabar skambino kolegos, sako, lankytojų kiekis didelis, natūralu, nauja įdomi vieta. Bet toli gražu ne visi elgiasi pagal taisykles. Labai prašau: neskinkite augalų sode, jokių; nelaipiokite bambukinėmis tvorelėmis; parke yra WC, net gėda prašyti – bet nesielkite kaip laukiniai, šlapindamiesi tiesiog sode (deja, taip jau buvo); nelakstykite su dviračiais – gadinate ir takus, ir rizikuojate praeiviais; neikite ten, kur neleidžiama; ne visur žolė sužėlusi, nesugadinkite parko, kol jis dar tik auga. Tie, kas lankotės sode, ir matote tokį elgesį – nebijokite sudrausminti kitų“, – feisbuke pagarbiai elgtis sode prašė K. Žukauskas.

Labai prašau: neskinkite augalų sode, jokių; nelaipiokite bambukinėmis tvorelėmis; parke yra WC, net gėda prašyti – bet nesielkite kaip laukiniai, šlapindamiesi tiesiog sode.

Jis taip pat pridėjo, kad parke netrukus bus pakabinta daugiau nuorodų, kur yra WC, ką galima ir ko negalima daryti parke. Taip pat naujos nuorodos primins gyventojams apie elgesio taisykles. Tikimasi, kad žmonės elgsis pagal taisykles, lankytojų nereikės drausminti ir apie elgesio taisykles priminti viešosios tvarkos pareigūnams.

Kelionę žaliąja jungtimi į Japonišką sodą galima pradėti Baltojo tilto pievoje, per Linkmenų gatvę pasiekus Japonišką sodą, vėliau tęsti kelionę per jau daugelio pamėgtą Neries senvagės parką, o dar toliau laukia ir Ozo parkas.

 

 

20-ies japoniškų vyšnių alėja dalysis lankytojų dėmesiu su beveik 700 kitų čia pasodintų naujų medžių ir išsaugotais senaisiais brandžiais medžiais. Nauji želdinių masyvai kartu su krūmais kuria jaukias vidines sodo erdves ir tuo pačiu atskiria nuo intensyvios aplinkinės miesto infrastruktūros – statinių ir gatvių (sodas įkurtas prie Lvivo, Linkmenų ir Geležinio Vilko g. sankryžos).

Sode tikrai patiks šeimoms: čia įrengta vaikų žaidimo aikštelė, apšvietimas, visų saugumui pasirūpinta ir vaizdo kameromis. Šalia pasivaikščiojimo takų įrengta daugybė suolelių, kitų mažosios architektūros elementų, atsigaivinimui įrengti geriamojo vandens fontanėliai. Mažosios architektūros statiniai projektuoti pagal universalaus dizaino principus.

Informaciniai stendai padės atpažinti ir suprasti tradicinio japoniško sodo elementus – Fudži ugnikalnį simbolizuojantį kalnelį, didžiulius akmenis, sausąsias upes ir kt. – visžaliai augalai ir kitos detalės leis šiai vietai būti patraukliai visus keturis metų laikus.

Penkių hektarų ploto Japoniško sodo centre tyvuliuojantį tvenkinį galima apžiūrėti ne tik iš tolo, bet ir vaikštant pontoniniu tiltu. Tilteliai ves ir pro krioklį, kaskadas, žuvų baseinus ir sausąsias upes.

Rašyti komentarą
Komentarai (42)

Jei

tualetu pakankamai - niekas viesai nesislapina!

sporinam

kokia kalba havarili šlapintojaisi

> nuomonė

Kam tu klausai tų, kurie tau nepatinka, verčiau klausyk šurajievo, šūdo gabalo armonaitės, ar PIŠ maurojimo apie šūdus, ar gabriuko viauksėjimo ir zyzimo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS