Kultūros ministras susitiks su Vilniaus meru | KaunoDiena.lt

KULTŪROS MINISTRAS SUSITIKS SU VILNIAUS MERU

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ketvirtadienį susitinka su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi aptarti Lukiškių aikštės memorialo, koncertų salės klausimus.

Pasak mero patarėjo Aleksandro Zubriakovo, susitikimu R. Šimašius siekia susipažinti su nauju ministru ir išgirsti jo nuomonę dėl bendrų projektų - Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno, Lukiškių aikštės memorialo – Laisvės kalvos, taip pat dėl kitų sostinės kultūros projektų, kuriuose dalyvauja valstybė.

Diskusijos dėl reprezentacinės valstybės Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo vyksta nuo nepriklausomybės atkūrimo. Aikštė rekonstruota pernai, prieš daugiau nei metus skelbtą memorialo laisvės kovotojams konkursą laimėjo skulptoriaus Andriaus Labašausko projektas „Laisvės kalva“, tačiau jo įgyvendinimas įstrigo dėl konkuravusios „Vyčio“ skulptūros iniciatorių pretenzijų teismuose, paveldosaugininkų prieštaravimų.

BNS M. Kvietkauskas teigė tikintis, kad memorialas aikštėje atsiras ir vylėsi, kad netrukus aikštėje atsirasiantys skulptūros maketai nuramins skeptikus. Maketą už savivaldybės lėšas planuojama statyti vasarį.

Vyriausybė ir Vilniaus savivaldybė yra sutarusi, jog ant Tauro kalno Vilniuje, vietoje Profsąjungų rūmų pastato iki 2023-iųjų turėtų būti pastatyta moderni koncertų salė. Ji preliminariai kainuotų apie 50 mln. eurų. M. Kvietkauskas Nacionalinės koncertų salės projektą yra įvardijęs tarp svarbiausių darbų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Gal informuos merą apie senamiestį

meras iki šiol nesuprato, kokiam miestui bandė vadovauti, apleido visišjkai senamiestį. Jokios paveldo apsaugos, tik kur turtingiem leisti namus pasistatyti, rūpinasi. Pagal sistemą "neprižiūri kokio pastato, jis sugriūva, tada sako, matai nebėra, galima stiklinę dėžę pastatyti". O paveldo saugotoja, taip pat paveldu nesidomėjo, tai Vilniaus senamiestis visiškas našlaitis.

Mikas

Jei Kvietkauskas parems "kavelę-bunkerį", tai nieko gero apie jį nebus galima pasakyti... Juolab, tą kalną vadinti skulptūra...:)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS