Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis (GMPS) vakar dūzgė kaip bičių avilys. Patyrę medikai prisiminė studentiškus laikus ir dalyvavo mokymuose.
Dauguma greitosios pagalbos darbuotojų turi ilgametę darbo patirtį, tačiau žinias ir įgūdžius būtina nuolat atnaujinti. Be to, tokiais intensyviais mokymais siekiama pagerinti greitosios pagalbos gydytojų teikiamų paslaugų kokybę. „Nesvarbu, kokia tavo socialinė padėtis, kiek pinigų yra tavo banko sąskaitoje. Ištikus nelaimei pas visus važiuoja ta pati greitoji“, – sakė Krizių tyrimo centro projektų direktorius Paulius Dobožinskas. Pagrindinis jo rengiamų mokymų tikslas – suvienodinti greitosios pagalbos brigadų darbą visoje Lietuvoje. Tuomet netgi iš skirtingų stočių atvažiavusios komandos veiks tiksliai ir efektyviai.
Mokosi ir patyrę
„Medikas turi veikti tiksliai, nešvaistydamas laiko nereikalingiems judesiams. Nelaimės vietoje papildomą įtampą dar kelia ir žioplių būriai, kurie nuolat nurodinėja ką daryti“, – teigė P. Dobožinskas.
Instruktorius entuziastingai sutiko ir patys Vilniaus GMPS darbuotojai. „Tokių projektų labai reikia, nes visada būna dalykų, kuriuos užmirštu. Visai nepikta, kai jauni aiškina, ką reikia daryti, daug nauja išmokau“, – džiaugėsi jau trisdešimt metų pirmąją pagalbą teikianti bendruomenės slaugytoja Viktorija Kislinskaja.
Pinigų šiam projektui valstybė neskyrė. Nors dalį finansuoja Europos sąjungos struktūriniai fondai, trečdalį sumos turėjo rasti pati GMPS. „Trūksta pinigų, visada trūksta, bet mokytis juk reikia“, – sakė Vilniaus GMPS direktorius Tadeušas Rodzas. Jis pabrėžė, kad šie mokymai itin svarbūs dabar, kai gauta naujos modernios aparatūros. Daugybę metų pagalbą teikiantiems ir susiformavusius įpročius turintiems darbuotojams persiorientuoti kartais būna sunku, o įtemptose situacijose būtina jaustis tvirtai.
Ne gėda prieš užsieniečius
Vien mokymais projektas nesibaigė. Toliau planuojama diegti efektyvią sistemą, kai profesionalūs instruktoriai stebės medikų brigadų darbą. Jie fiksuos, kokios rūšies iškvietimų daugiausia ir atsižvelgdami į rečiau pasitaikančius atvejus organizuos nedidelius mokymus įgūdžiams atgaivinti.
„Jau dabar turime šešis tokius instruktorius, tačiau sistema dar nėra iki galo sukurta“, – sakė T.Rodzas. Jis tikino, kad Vilniaus GMPS yra itin suinteresuota turėti gerą įvaizdį, nes daugeliu atvejų reprezentuoja ne tik sostinę, bet ir visą Lietuvą.
„Dauguma užsieniečių juk važiuoja į Vilnių ir pagal tai, kaip jiems suteikiama pagalba, sprendžia apie visos šalies medicinos sistemą“, – teigė T.Rodzas.
Šiuo metu Vilniaus GMPS dirba 37 greitosios pagalbos brigados. Jas planuojama apmokyti per pusmetį.
Naujausi komentarai