„Kainų didinimas buvo pasitiktas su didžiuliu nepasitenkinimu, nes kokybės pokyčių statistinis vilnietis dar iki galo nėra pajautęs tokio, koks yra suplanuotas. Visas diskusijas, kurios įvyko, vertinu kaip didelę pamoką visiems miesto valdytojams, kad jie sugebėtų įsiklausyti į gyventojų poreikius. Tai, ką gyventojai sako, neturėtų būti priimta tik kaip nuomonė“, – Eltai teigė V. Mitalas.
„Manau, kad buvo bandoma padaryti didelį pokytį per labai trumpą laiką, nuleidžiant jį iš viršaus be didesnių paaiškinimų. Su šiuo pokyčiu yra padaromas didelis įsipareigojimas iš miesto pusės užtikrinti tą kokybės šuolį artimiausiu laikotarpiu. Jeigu tas kokybės šuolis bus nepadarytas – vilniečiai turės teisę būti pikti“, – akcentavo jis.
Sprendimą nuo liepos kelti viešojo transporto bilietų kainas ir kartu naikinti pusvalandinį bilietą Vilniaus miesto taryba priėmė kovo pradžioje. Visgi kilus visuomenės pasipriešinimui, Vilniaus meras Valdas Benkunskas ketina atšaukti sostinės tarybos sprendimą ir sugrąžinti naikinamus pusvalandžio trukmės viešojo transporto bilietus.
Valandos trukmės bilietą nuspręsta branginti nuo 0,9 iki 1,25 euro. Ilgalaikio 30 dienų bilieto (su savaitgaliais) kaina didinama nuo 29 iki 38 eurų, o 30 dienų bilietas tik darbo dienomis brangsta nuo 26 iki 40 eurų.
12 mėnesių bilietas branginamas nuo 310 iki 405 eurų, o 90 dienų bilietas – nuo 81 iki 110 eurų.
Tuo metu 1 dienos bilieto kaina nuo 5 eurų kyla iki 7,5 euro, 3 dienų – nuo 8 iki 13,5 eurų, 3 mėnesių – nuo 81 iki 125 eurų.
Taip pat įvedamos naujos bilietų rūšys – šeimos, grupiniai, didelių grupių ir bilietai dviems kelionėms.
Kartu išlaikomos esamos lengvatos studentams ir moksleiviams bei kitos, numatytos įstatyme, išskyrus metinius bilietus senjorams – kaina suvienodinama su tokiu pradinukų bilietu ir didinama nuo 2,9 iki 10 eurų.
Pasak savivaldybės, bilietai branginami nuo 2027-ųjų sostinėje planuojant pradėti didelį viešojo transporto infrastruktūros atnaujinimą.
Skaičiuojama, jog nepakeitus kainodaros šie planai miestui kainuotų papildomus 90 mln. eurų su tomis pačiomis pajamomis, todėl didesnis lėšų surinkimas iš bilietų šias išlaidas padėtų „balansuoti“.
Savivaldybės duomenimis, bilietų kainos nebuvo keistos nuo 2013 m., o infliacijos pokytis sudarė 51 proc.
Naujausi komentarai