Policija prognozuoja, jog jame dalyvaus apie 5 tūkst. žmonių, tačiau provokacijų nesitiki.
„Tai pajėgas nusimatom tokias, kokias manom, kad yra optimaliausias skaičius pagal renginį. Tikrai manome, kad, na, beveik 150 pareigūnų yra, čia jau su rezervu, daugiau negu pakankamai tokio pobūdžio renginio tvarkai užtikrinti“, – penktadienį žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas.
Jo teigimu, renginio saugumui užtikrinti policija skirs 96 pareigūnus, Viešojo saugumo tarnyba – 50.
Vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič (kairėje) ir policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas. L. Balandžio / BNS nuotr.
Policijos vadas taip pat nurodė, jog šiuo metu prognozuojamas protesto akcijos dalyvių skaičius siekia 5 tūkst. žmonių.
„Šiandien tikslaus skaičiaus pasakyti negalėtume. Iš tiek, kiek matome registracijų vykti autobusais, yra apie 1,2–1,5 tūkst. asmenų, turbūt šiandien galime tik prognozuoti, bet, matyt, tiek su vilniečiais, tiek su renginio dalyviais, kurie atvyks nuosavu transportu, prognozuojame, kad turėtu būti apie 5 tūkst. dalyvių“, – sakė A. Paulauskas.
Akcijos organizatorius Raimondas Šimaitis BNS yra sakęs, kad Katedros aikštėje tikimasi sulaukti dešimčių tūkstančių žmonių, tuo metu sostinės savivaldybė yra išdavusi leidimą susibūrimui iki 30 tūkst. žmonių.
Renginio metu policija žada pasitelkti mobilią vadavietę, vykdyti vaizdo stebėjimą, protesto eigą seks dronas.
A. Paulausko teigimu, protesto organizatoriai geranoriškai bendradarbiauja su policija, dalinasi reikiama informacija, pareigūnai taip pat stebi socialinius tinklus, įvairias internetines grupes, kuriomis naudojasi tiek renginio organizatoriai, tiek dalyviai.
„Tikrai kažkokių raginimų pažeisti viešąją tvarką susirinkimo metu nematome ir kol kas matome tiktais pakankamai sklandžiai organizuojamą renginį, visa komunikacija vyksta dėl susirinkimo vietų, dėl vykimo, dėl autobusų užsakymų ir panašiai. Dėl kažkokio smurto ar kitų neteisėtų veiksmų tikrai kol kas tokių aktyvių raginimų nematom“, – kalbėjo policijos vadovas.
Sostinės savivaldybė yra informavusi, jog dėl protesto sekmadienį nuo 13 iki 20 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas T. Vrublevskio, Šventaragio ir Barboros Radvilaitės gatvėse, o dėl ribojimų laikinai bus koreguojamos 10, 11, 33 ir 89 autobusų maršrutų trasos.
Protestas rengiamas Finansų ministerijai siūlant išplėsti NT mokesčio bazę, neapmokestinant iki 40 tūkst. eurų būsto vertės žmogui arba 80 tūkst. eurų dviem bendrasavininkiams. Šeimai su trimis ir daugiau vaikų mokestį siūloma taikyti nuo 100 tūkst. eurų būsto vertės.
Taip pat siūloma mokestį pirmajam būstui iki 450 tūkst. eurų vertės mažinti 50 proc., o šeimoms su trimis ir daugiau vaikų – 75 procentais.
Jei pataisos būtų priimtos, 0,1 proc. NT mokesčio tarifas būtų taikomas gyvenamojo, poilsio, sodų, garažų ir kito nekomercinio turto vertei nuo 40 tūkst. iki 200 tūkst. eurų, 0,2 proc. tarifas – iki 400 tūkst. eurų, 0,5 proc. tarifas – iki 600 tūkst. eurų, 1 proc. – visam brangesniam turtui.
Dabar gyventojų NT apmokestinamas progresiniu 0,5–2 proc. tarifu, tačiau tik nuo 150 tūkst. eurų vertės, o turintiesiems tris ir daugiau vaikų – nuo 200 tūkst. eurų.
Analogišką mitingą prieš NT mokestį R. Šimaitis buvo surengęs ir 2023 metų rudenį, kai tuomečiai valdantieji irgi svarstė ketinimus įvesti visuotinį NT mokestį. Tąsyk, policijos duomenimis, prie Seimo susirinko apie pusketvirto tūkstančio žmonių.
R. Šimaitis – aktyvus įvairių protesto akcijų dalyvis, jis yra sulaukęs ir teisėsaugos dėmesio.
Už tai, kad 2024 metais per eitynes „Už lygybę!“ vyras sudegino į LGBTQI+ vėliavą panašų audinį jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau vėliau jis buvo nutrauktas, nenustačius atsakomybės pagal baudžiamąjį kodeksą.
Pernai liepą, vykstant protestui prie Seimo, policija dėl tokio paties poelgio buvo surinkusi medžiagą aplinkybėms patikslinti, tačiau galiausiai pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakė.
(be temos)
(be temos)
(be temos)