Mokiniai ragavo šefų kurtų patiekalų iš mokykloms ruošiamų valgiaraščių | KaunoDiena.lt

MOKINIAI RAGAVO ŠEFŲ KURTŲ PATIEKALŲ IŠ MOKYKLOMS RUOŠIAMŲ VALGIARAŠČIŲ

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleiviai pirmieji išbandė Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) parengtus valgiaraščius mokykloms, kurie kurti vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašu.

Penktadienį moksleiviams pristatyta dalis naujųjų patiekalų - 5 sriubų variantai: vištienos sultinys su viso grūdo makaronais ir žalumynais, trinta brokolių sriuba su moliūgų sėklomis, jautienos sultinys su jautiena ir daržovėmis, tiršta žirnių sriuba bei morkų sriuba su kokosų pienu ir imbieru.

Taip pat moksleiviai ragavo viso grūdo makaronus su vištiena ir sūriu, pomidorų, avinžirnių ir jautienos troškinį, menkę, viso grūdo makaronus su vištiena, varškėčius su trintomis uogomis ir natūraliu jogurtu, kakavinius grikių blynus.

Geriausiai vaikai įvertino sultinį su jautiena ir daržovėmis, varškėčius su trintomis uogomis, jautienos troškinį su pomidorais ir saulėgrąžų chalvą. Moksleiviams įvertinus patiekalus, naujieji valgiaraščiai bus tobulinami, atsižvelgiant į pastabas. Galutiniai receptai visuomenei bus pristatyti kitų metu pradžioje.

„Visus receptus kūrėme taip, lyg gamintume savo šeimos nariams. Tikslas, kad Lietuvos vaikai maitintųsi sveikiau, yra išties labai sveikintinas. Ir jeigu mes galime įnešti savo indėlį, mielai prie to prisidedame“, - sako LRVVKA atstovė Aida Matulevičiūtė.

Desertui buvo patiekti ispaninio šalavijo (čija) pudingas, braškinis glotnutis, burokėlių pyragas, saulėgrąžų chalva bei sausainiai.

Atsižvelgiant į moksleivių pastabas, valgiaraščiai toliau bus tobulinami ir galutinė jų versija bus pristatyta kitų metų pradžioje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėjo Almanto Kranausko, naujieji valgiaraščiai - didelis žingsnis siekiant sveikesnės vaikų mitybos, ugdant jų supratimą apie sveikatai palankų maistą ir jau visai netrukus šalies mokyklos galės šiuos valgiaraščius naudoti visiškai nemokamai.

„Šiais metais buvo atnaujintas vaikų mitybos tvarkos aprašas, kuriuo siekiama, kad mažiausiems visuomenės nariams būtų tiekiamas kuo sveikesnis ir kokybiškesnis maistas. Tačiau kai kurioms mokykloms nėra lengva prisitaikyti prie naujovių, tad džiaugiamės, kad Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos atstovai neliko abejingi ir parengė naujuosius valgiaraščius“, - sako A. Kranauskas.

Kaip skelbė ELTA, siekiant kokybiškesnio vaikų maitinimo, dar šiais metais restoranų šefai apmokys ne mažiau kaip 60 švietimo įstaigų virėjų. Nuo kitų metų prasidės programinis virėjų mokymas Europos Sąjungos (ES) lėšomis sveikatos netolygumų turinčiose savivaldybėse.

Kartu sveikos mitybos ir sveikatai palankaus maisto gaminimo bus apmokyti visuomenės sveikatos biurų darbuotojai, mokinių tėvai ir savivaldybių už maitinimų konkursus atsakingi darbuotojai.

Kaip numatyta SAM ir Švietimo ir mokslo ministerijos susitarime, šefų kurtais ir patvirtintais patiekalais to pageidaujančios mokyklos galės keisti dabar naudojamus patiekalus be derinimo su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, o patiekalų receptus ras SAM interneto svetainėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

O šunienos buvo pateikta? - pati sveikiausia mėsa.

Skaitytojas

Kokiu cia dar ''šefų'' , vireju. Baikit darkyti lietuviu kalba su tai anglicizmais.

Bet

į lėkštę įdėta jau taip minimaliai. Įdomu kokia tai būtų kaina. Jaučiu pikantiška.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS