Nukentėjusiems nuo COVID-19 Vilniuje – ketvirtadaliu mažesni NT, žemės nuomos mokesčiai | KaunoDiena.lt

NUKENTĖJUSIEMS NUO COVID-19 VILNIUJE – KETVIRTADALIU MAŽESNI NT, ŽEMĖS NUOMOS MOKESČIAI

Nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos ir karantino suvaržymų Vilniuje bus taikomis ketvirtadaliu mažesni nekilnojamojo turto (NT) bei valstybinės žemės nuomos mokesčiai.

Savivaldybės taryba trečiadienį patvirtino, jog 25 proc. mokestinė lengvata visus 2021-uosius bus taikoma visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kurių veiklą šiemet sustabdė karantinas.

Sprendimuose nurodyta, kad NT ir žemės nuomos mokesčio lengvata taikoma už turtą, kuriame yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla.

Taip pat mokesčio lengvata galios grožio paslaugų teikimo vietoms, lošimo namams (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonams, lažybų ir totalizatorių punktų veiklai, parduotuvėms, prekybos ir (arba) pramogų centrams.

Lengvatos nebus taikomos, jei pagrindinė subjektų veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, laidojimo reikmenų pardavimas, ar jei tai yra ne maisto prekėmis prekiaujančios turgavietės.

„Prognozuojama, kad teiktinos lengvatos dydis iš visų trijų mokesčių šiai mokėtojų grupei sudarys apie 1,4 mln. eurų“, – posėdyje sakė savivaldybės Mokesčių poskyrio vedėja Edita Žilinskienė.

Taryba atmetė opozicinių Laivės ir teisingumo bei „valstiečių“ atstovų siūlymą pirmąjį pusmetį taikyti 50 proc. mokestinę lengvatą, o 25 proc. lengvatos tarifą nustatyti antrąjį pusmetį. Tam, savivaldybės skaičiavimais, papildomai būtų reikėję skirti apie 0,7 mln. eurų ir perskirstyti biudžetą.

Savivaldybės Ekonomikos komiteto pirmininkas pabrėžė, kad 25 proc. visų metų perspektyvoje „galėtų būti traktuojami kaip 50 proc. pirmajai pusei“, o nesulaukus Vyriausybės pagalbos verslui neatmetė, jog bus teikiami siūlymai keisti lengvatą vėliau.

Sostinės politikai taip pat svarsto ketvirtadaliu sumažinti nuomos mokestį savivaldybės nekilnojamojo turto patalpų nuomininkams ir nereikalauti delspinigių, jei nuomininkai vėluoja susimokėti nuomą. Sprendimus žadama priimti vėliau.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS