Niūrų, apsiniaukusį ketvirtadienio rytą Kalvarijų turguje moteris braukė ašaras, prisimindama, kaip sukčiai bandė ją apgauti, šie apsimetė „Igničiu“.
„Kad sumokėčiau 260 Eur už elektrą“, – kalbėjo pašnekovė.
Dvi policijos pareigūnės Kalvarijų turguje pasakojo žmonėms, kaip saugotis įvairiausio plauko sukčių. Jos vaišino ir kava. Kai kuriuos žmones netikėta pareigūnių akcija turguje kaip reikiant nustebino.
„Buvo tų momentų, kur klausė, ką aš čia padariau, kodėl priėjote. Dauguma tikrai dėkoja, kad šviečiame šia tema. Aišku, dauguma teigia, kad viską žino“, – nurodė Vilniaus policijos vyresnioji tyrėja Justina Buginytė.
Tačiau pareigūnių išsigando tikrai ne visi.
„Papasakojo, šaunuolės“, – teigė pašnekovas.
„Ne, aš pareigūnų nebijau“, – pabrėžė pašnekovė.
„Taigi saugo mus policininkai, kas daugiau saugos, policija ir žurnalistai gina“, – sakė moteris.
Beveik visi policininkių kalbinti žmonės su sukčiais susidūrė.
„Man irgi skambino pavasarį tris kartus, tą pačią dieną, rusiškai kalbėdama moteris, aš ragelį padėjau. Trečiadienį – ir vėl tas pats balsas“, – pasakojo gyventojas.
„Šiaip buvau girdėjusi, man patiko, kad stabdo žmones, galbūt yra žmonių, kurie nėra girdėję“, – šnekėjo gyventojas.
Kiti skundžiasi, kad sukčiai bando apgauti artimuosius. Moteris pasakojo, kad senyvo amžiaus mamai aferistai skambina net du kartus per savaitę. Dažniausiai pasakoja, kad vaikai pakliuvo į baisias nelaimes.
„Pirmą kartą kaip ir šokas buvo. Pradėjo skambinti mums. Labai dažnai skambina iš Latvijos“, – tvirtino moteris.
Nors dauguma tikina sukčiams atsparūs, džiaugiasi, kad pareigūnės papasakojo ir apie apgaulės būdus, kurių anksčiau negirdėjo.
„Naujai išgirdau, kad siunčiant kažkokius mokėjimus, jeigu bus parašyta sodra.lt.com, reiškia – bus padirbta“, – teigė moteris.
Pareigūnės patarimų turguje išklausė ir ekonomistė, politikė Aušra Maldeikienė, tačiau tikino, kad jos sukčiai tikrai nepaims, o žmonėms pataria mąstyti savo galva.
„Buvo ir tokia istorija, kiek gerai pamenu, kad atidavė pinigus sūnui gelbėti, nuo policijos išsukti, o paskui prisiminė, kad sūnaus neturi, tai jūs man atleiskite“, – nurodė A. Maldeikienė.
„Tokių nuorodų, žinučių, skambučių yra tekę. Na, skambučius blokuoji, žinutes ištrini“, – sakė pašnekovė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Tačiau ir pati policijos pareigūnė sakė, kad net ir jauni, sukčių schemas žinantys žmonės būna pasimauna. To vos nenutiko ir jai pačiai.
„Susirašinėjau pačioje „Vinted“ programėlėje. Ten, susirašinėjimo metu, nuėjau iki momento, kai reikėjo įvesti kortelės duomenis. Aš vos neįvedžiau savo duomenų, nes tas, kas dirba ten su IT viduje, dirba tobulai“, – kalbėjo Vilniaus policijos vyresnioji tyrėja.
Pagrindiniai policijos patarimai – jei skambina ir siūlo paslaugas ar kažką prašo padaryti rusų kalba, padėti ragelį.
„Niekada bankas neskambina ir neprašo jūsų jokių asmeninių duomenų – taip nebūna. Neina pareigūnai į namus, netikrina jie tų pinigų“, – šnekėjo J. Buginytė.
Vien šiemet policija gavo beveik 11 tūkst. pranešimų apie išviliotus pinigus. Žmonės teigia praradę apie 16 mln. eurų.
Naujausi komentarai