Vilnius ruošiasi daug brangesnei Kalėdų eglei: ar verta puošti miestą, kai tokios elektros kainos? | KaunoDiena.lt

VILNIUS RUOŠIASI DAUG BRANGESNEI KALĖDŲ EGLEI: AR VERTA PUOŠTI MIESTĄ, KAI TOKIOS ELEKTROS KAINOS?

  • 11

Skelbiama, kad šiemet Kalėdų eglutė Vilniuje bus kelis kartus brangesnė negu pernai – virš 200 tūkst. eurų. Ar verta puošti miestą, kai elektros kainos tokios didelės? Apie tai buvo kalbama LNK reportaže.

„Norisi šviesių, gražių Kalėdų, bet ir norisi, kad tiek valstybė taupytų, tiek mes taupytume. Jau ir taip nelinksma, visi prislėgti įvairių problemų, rūpesčių, tad, manyčiau, kad reikia šviesių Kalėdų“, – kalbėjo sostinės gyventoja.

„Reikia kalėdinės dvasios, kad žmonėms būtų linksmiau. Galbūt naktį išjungti apšvietimus“, – teigė kita moteris.

„Viską reikia daryti su saiku. Miestą papuošti, be abejo, reikia. Galbūt šiek tiek mažiau, reikėtų truputį pataupyti“, – sakė gyventoja.

Apie kainas bei kas už tuos pinigus bus padaryta, kokia bus miesto eglė bei programa, buvo kalbama su Vilniaus kultūros centro direktoriumi, projekto „Kalėdos sostinėje“ vadovu Pauliumi Jurgučiu.

– Kokia bus tikroji pilna eglutės kaina?

– Eglutė kainuos 231 tūkst. 700 eurų. Tikimės, kad ir vilniečių, ir miesto svečių lūkesčius šis Kalėdų simbolis pateisins.

– Kas už tą kainą bus daroma? Kodėl ji taip padidėjo?

– Infliacija, kainų augimas ir visa kita, kad vyksta šiais metais, neaplenkia ir sostinės Kalėdų programos. Akivaizdu, kad augant kainoms projekto kaina irgi auga. Vilnius 2023 metais švęs miesto jubiliejų ir būtent su Kalėdų programa mes žengiame į tuos garbingus metus. Galimai Kalėdų programoje sostinėje ir pamatysime tam tikras jubiliejinės programos užuomazgas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Ar nustebins eglutės grožis, kaip stebina ir kaina?

– Žinoma. Tą kainą matėme ir žinome, kad projekto vykdytojai rengiasi ne vieną ir ne du mėnesius. Jeigu pateikė tokį projektą, tai turbūt jis bus vertas savo kainos. Formuojant pirkimo dokumentus buvo žinoma, kad užduota Vilniaus jubiliejaus tematika ir projekto vykdytojai tai atlieps.

– Kas per šias Kalėdas Vilniuje bus kitaip? Ar bus taupoma?

– Šiuo metu technologijos leidžia apšvietimą pritemdyti, kad būtų suvartojama mažiau elektros energijos. Apie tai galvojame ruošdami tam tikras programos dalis. Kalėdos tamsesnės nebus, jos ateis ir visus džiugins. Miestas bus šviesus ir pasipuošęs. Vilniaus Rotušės aikštėje irgi planuojama kalėdinė eglė. Jos kaina – 25 tūkst. eurų.

– Ar šiemet prie eglės vėl sugrįš prekybininkai?

– Praėjusių metų koncepcija pasiteisino. Ją tęsime ir šiais metais, prekybininkus skaidysime per kelias miesto vietas.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Daugiau pozityvo

Nustokite dejuoti ,nustokite pastoviai verkti, dabar taupykite. Bet šventės turi būti gražios, šviesios, puošnios su skoningomis ir žibančiomis miesto eglėmis, su pasipuošusiomis gatvėmis, su žėrinčiomis vitrinomis

Barbora

Mielieji organizatoriai, sugebekite nesvaistyti vejais pinigu.Nupirkit pigesnio maisto, zmones alkani....

Ar verta iš viso apšviesti miestą, kuriame

Bjauriausios pasauly moterys ir merginos. Vilniuje. Todėl nežibinkit jūs ten tų lempučių, geriau, kad tie apžėlę Vilniaus gyvuliai, kur kaip MRU personalo sk buldogas su nukarusių žandų morda kažkodėl turi žmogaus dokumentus kur užrašyta kad yra mot. Lyties, nu, kad nesimatytų tų visokių šūdbergaičių su ūsais ir kaulėtais pasturgaliais
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS