R. Šimašius pateikė 13 pasiūlymų: prašo ne tik mažinti mokesčių naštą savivaldybėms | KaunoDiena.lt

R. ŠIMAŠIUS PATEIKĖ 13 PASIŪLYMŲ: PRAŠO NE TIK MAŽINTI MOKESČIŲ NAŠTĄ SAVIVALDYBĖMS

Vilniaus meras Remigijus Šimašius Seimo ir Vyriausybės prašo mažinti mokesčių ir išlaidų naštą savivaldybėms, supaprastinti kai kurias biurokratines procedūras.

Sostinės savivaldybės vadovas antradienį parašytame laiške centrinės valdžios institucijoms pateikė 13 siūlymų, kurie, anot jo, turėtų spartinti šalies miestų augimą ir konkurencingumą.

Jis siūlo, kad nuostolius dėl per metus priimtų sprendimų, paveikiančių gyventojų pajamų mokesčio surinkimą, valstybė ir savivaldybė dalintųsi ne pusiau, o atitinkamai 80 ir 20 procentų. Taip pat siūloma iš nacionalinio biudžeto finansuoti prailgintas grupes mokyklose ir užtikrinti finansavimą mokytojų padėjėjams, ieškoti būdų kelti mokytojų atlyginimus sprendžiant pedagogų trūkumo problemas.

R. Šimašius taip pat prašo užtikrinti Nacionalinės žemės tarnybos sprendimų operatyvumą, supaprastinti procedūras dėl valstybinės žemės sklypų perdavimo savivaldybių funkcijoms vykdyti, įstatymų pakeitimais leisti pagreitinti miesto teritorijų konversiją.

Meras ragina priimti savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą sudarant galimybes vystytojams prisidėti prie teritorijų plėtros, supaprastinti vizų išdavimą studentams, turistams, verslininkams, tobulinti įstatymą dėl leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo.

Tarp siūlymų – suformuoti Vilniaus regione laisvąją ekonominę zoną su infrastruktūra, mažinti „Sodros“ įmokų lubas, numatyti didesnes baudas už aplinkos teršimą, sudaryti teisines prielaidas savivaldybėms įsigyti ne tik jau esamus, bet dar statomus pastatus.

R. Šimašius kviečia centrinę valdžią aktyviau imtis ir valstybinių įstaigų iškėlimo iš sostinės centro.

Visą pasiūlymų paketą galima rasti čia.

GALERIJA

  • R. Šimašius pateikė 13 pasiūlymų: prašo ne tik mažinti mokesčių naštą savivaldybėms
  • R. Šimašius pateikė 13 pasiūlymų: prašo ne tik mažinti mokesčių naštą savivaldybėms
  • R. Šimašius pateikė 13 pasiūlymų: prašo ne tik mažinti mokesčių naštą savivaldybėms
S. Žiūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Haufas

ten pusė nedirbančiu, įmituoja darbą, pinigus taško, tik savo klano interesus gina... ko vilniečiai rinko tokį arogantišką liberastą

Atsibudęs tinginys

Meras svajotojas, o taip reikėtų darbštaus ūkininko

Algys

Jis turi unikalu hobi-surudyje vamzdziai! Reikia myleti ir gerbti toki mera,tik jis gali uz vamzdi keliasdesim tukstanciu moketi(musu pinigu),tai ieis i meno istorija!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS