Pora šimtų žmonių Vilniuje išreiškė solidarumą su Baltarusijos pilietine visuomene | KaunoDiena.lt

PORA ŠIMTŲ ŽMONIŲ VILNIUJE IŠREIŠKĖ SOLIDARUMĄ SU BALTARUSIJOS PILIETINE VISUOMENE

Apie du šimtai žmonių šeštadienio vakarą Vilniaus Lukiškių aikštėje susirinko Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos organizuojamoje solidarumo su Baltarusijos pilietine visuomene akcijoje.

Susirinkę protestuotojai mojavo istorinėmis Baltarusijos vėliavomis, nešėsi sulaikytų Baltarusijos opozicionierių nuotraukas, prieš autoritarinį šalies lyderį Aliaksandrą Lukašenką nukreiptus plakatus.

Kalbą renginyje sakė Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, kuri akciją surengė praėjus lygiai metams po to, kai buvo sulaikytas jos vyras Siarhejus Cichanouskis, siekęs kandidatuoti į prezidento postą.

Vietoje savo vyro praėjusių metų rinkimuose kandidatavusi S. Cichanouskaja kalboje prisiminė dieną, kuomet buvo sulaikytas S. Cichanouskis.

„Tą dieną buvau namuose, su vaikais tiesiogiai žiūrėjau jo sulaikymą. Buvau šoke, nežinojau, ką man daryti toliau“, – Lukiškių aikštėje susirinkusiems žmonėms sakė Baltarusijos opozicijos lyderė.

Ji teigia „kiekviename susitikime, kiekviename interviu“ kalbanti apie tai, kad režimas yra įvykdęs tikrą okupaciją, o pavojuje yra 9 milijonai baltarusių.

„Paskutinė savaitė tapo viso pasaulio reakcijos katalizatoriumi. Skirtingos šalys pradeda tyrimus, įveda sankcijas prieš režimą, pareiškia paramą pagalbos Baltarusijai planams“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

Kalbas renginyje taip pat sakė keli Lietuvos Seimo nariai. Po renginio Lukiškių aikštėje akcijos dalyviai ketina persikelti prie Baltarusijos ambasados Vilniuje.

Kelis mėnesius trukusių masinių protestų banga per Baltarusiją nuvilnijo po pernai rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų. Juose nuo 1994 metų Baltarusijai vadovaujantis A. Lukašenka paskelbė užsitikrinęs šeštą kadenciją. Opozicija ir Vakarų demokratijos rinkimus laiko suklastotais.

Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos autoritariniam lyderiui bei keliolikai jo aplinkos žmonių įvedė sankcijas, įšaldant jų turtą ir uždraudžiant atvykti.

Istoriniai protestai, per kuriuos žuvo mažiausiai keturi žmonės, šiuo metu yra aprimę, tačiau žurnalistai bei aktyvistai ir toliau yra suimami, teisiami.

Naują Vakarų valstybių pasipiktinimo bangą Minsko režimu sukėlė priverstinis keleivinio lėktuvo Atėnai–Vilnius nutupdymas Minske ir juo skridusių opozicijos žurnalisto Ramano Pratasevičiaus bei jo draugės Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentės Sofijos Sapegos sulaikymas.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (50)

Senas ožy Kęstai, į tokius mitingus neina Kremliaus šunauja

Vargšas nusenęs žmogelis – okupacijos laikų liekana. Visą laiką sąžiningai tarnavo sovietų represinėse struktūrose. Negailėdamas jėgų kovojo su Sovietų Sąjungos priešais, naikino ir trėmė visus, netikinčius šviesiu komunizmo rytojumi. Vykdė ir viršijo Komunistų partijos iškeltus penkmečio planus. Visas sovietines šventes šventė negailėdamas sveikatos. Nenuostabu, kad žmogelis prieš laiką susidėvėjo ir psichiškai, ir fiziškai. Dabar prisiduria pragyvenimui, rašydamas komentarus, liaupsinančius fašistinę Kremliaus milijardierių kliką ir keikiančius Lietuvą. Nebesupranta žmogelis apie ką straipsnyje rašoma, todėl jo komentarai ne į temą. Kadangi apmokama pagal žodžių kiekį komentare, visada gale prirašo. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

bob

Paskui simonite ir vel karantina podarys po tokiu akciju

Kęstas

Kodėl žmonės neina masiškai į tokius mitingus? Nes netiki propaganda. Mato, kad vagys valdo Lietuvą. Mūsų kainos tokios pačios, kaip Vakaruose. Algos - ne. "Įprastai dirbantys Lietuvoje sezoninius darbus vidutiniškai uždirba 600-800 Eur į rankas, užsienyje - apie 1200-1500 Eur į rankas." Reiškia, kad pelnai čia dukart didesni. Saviškiai juos pasidalija ir perka tuos brangius automobilius, užplūdusius Vilnių. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS