Seimo aikštėje bręsta rekonstrukcija: sieks apsaugos ir nuo teroristų | KaunoDiena.lt

SEIMO AIKŠTĖJE BRĘSTA REKONSTRUKCIJA: SIEKS APSAUGOS IR NUO TERORISTŲ

  • 50

Atsižvelgus į vis pasikartojančius incidentus ir Vadovybės apsaugos tarnybos rekomendacijas, ketinama parlamentą aptverti, praneša LNK.

„Šitą projektą aš pavadinčiau „Trys viename“, nes vienu metu reikia tvarkyti tunelio perdangas, hidroizoliaciją. Tai yra tunelis virš kurio yra Seimas, po juo praeina didelė Geležinio vilko gatvė. Tunelis nedelsiant reikalauja remonto, tad savivaldybė indikavo, kad reikia viską atkasti, pakeisti perdangas ir vėl užkasti. Ta proga, jei jau viskas bus išrinkta, trinkelės ir visi kiti dalykai, reikia atlikti ir aikštės renovaciją, todėl, kad kai kur jau armatūra kyšo, trinkelės yra nusidėvėję ir žmonės gali susižeisti bevaikščiodami aikštėje, kuri yra viena iš pagrindinių reprezentacinių Vilniaus ar visos valstybės aikščių“, – teigė Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas

Anot P. Saudargo, norint pasiekti kitų valstybių standartą, reikia atsižvelgti į Seimo vadovybės apsaugą.

Turėtų nepasikeisti, o išlikti toks pat vaizdas, kadangi tai yra kultūrinis paveldas: aikštė yra Nasvičių projektas, fontanas – Karaliaus architekto projektas.

„O trečias aspektas yra vadovybės apsaugos tarnyba. Ne tik dėl paskutinių įvykių ir įvairių mitingų prie Seimo, bet ir apskritai jau dešimtmečiais indikuoja, kad norint pasiekti kitų valstybių standartą, reikia daugiau dėmesio skirti saugumui. Čia įvairius stulpelius planuojama įrengti ir pan“, – kalbėjo P. Saudargas.

Aikštė nebus drastiškai keičiama, o tik atnaujinama, nes jos architektūra – kultūrinis Lietuvos paveldas.

„Turėtų nepasikeisti, o išlikti toks pat vaizdas, kadangi tai yra kultūrinis paveldas: aikštė yra Nasvičių projektas (architektų Algimanto ir Vytauto Nasvičių – red. past.), fontanas – Karaliaus architekto projektas (Audrio Karaliaus – red. past.). Viskas turi likti tame pačiame stiliuje. Galbūt naujesnės modernios medžiagos gali būti panaudotos, bet iš esmės bus pakeistos trinkelės, suoliukai. Fontanas turi pradėti veikti, begs vanduo, aikštė bus gražinta į jos pirmykštę būklę“, – tvirtino Seimo vicepirmininkas.

Nenaudojamas fontanas prie Seimo / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Ketvirtadienį į Seimo aikštę automobiliu įvažiavo 40-metis vyras ir kiaušiniais apmėtė Seimo rūmus. Anot P. Saudargo, tokie incidentai vyksta retai, tačiau labiausiai atmintyje įstrigusios riaušės prie Seimo.

„Incidentų tokių būna tikrai ne dažnai. Nežinau, tas automobilis be jokio leidimo tiesiog užvažiavo į aikštę, pažeisdamas taisykles. Dabar ten lyg ir išminuotojai nuėjo ir šuo specialus panaudotas. Tokių incidentų dažnai nepasitaiko, labiau prisimenam paskutines riaušes prie Seimo, mėtomi akmenys į pareigūnus. Kažkada ir į Seimo langus buvo mėtomi akmenys. Čia daugiau protesto dalykai, teroristinių aktų nėra pasitaikę. Šiuo atveju čia irgi lengvesnės formos incidentas, tikiuosi“, – kalbėjo P. Saudargas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Tokie incidentai verčia pagalvoti apie saugumą, todėl, siekiant išvengti teroro išpuolių ateityje, Seimo perimetre bus išdėstyti apsauginiai stulpeliai. 

„Jeigu tai būtų rimtas teroro aktas, tai tikrai Seimas šiandien nėra apsaugotas. Pasižiūrėkit – jokių atitvarų, jokių stulpelių ir bet koks mikroautobusas ar sunkvežimis gali įvažiuoti kažkur į salę, jei būtų su sprogmenimis. Kad taip neatsitiktų pagal perimetrą turi būti išdėstyti apsauginiai stulpeliai, tas ir planuojama. Lėšos bus panaudotos daug efektyviau, nes bus vykdomi trys projektai viename“, – aiškino P. Saudargas.

Rekonstrukcija kainuos apie 4,5 mln. eurų. P. Saudargas sako, kad tai nėra daug, nes bus tvarkomas didelis plotas, atstatomas fontanas.

Viskas įvertinta apie 4,5 mln. eurų.

„Šiuo metu vyksta projektinių pasiūlymų etapas, yra padaryti vieši pirkimai. Kitų metų viduryje turbūt baigsis visas šitas etapas ir prasidės rangos darbai. Viskas įvertinta apie 4,5 mln. eurų. Pažiūrėkit, koks tai projektas: visą fontaną rekonstruoti, buvo pavogti žalvariniai stulpeliai, visa Nepriklausomybės aikštė. Tai – didelis plotas, dideli darbai ir ne iš gero gyvenimo visa tai darome, šis dalykas susikaupė, nes metų metais visiškai nebuvo skiriamas dėmesys, aikštė yra užleista. Tai nėra Seimo problema, nes Seimas tik dabar, dėl to, kad aikštės niekas nesiėmė tvarkyti, perėmė aikštę savo žinion ir ėmėsi darbų. Jau dabar vyksta projektavimo darbai ir aš tikiuosi, kad kitais metais turėtų prasidėti rangos darbai“, – sakė P. Saudargas.

Finalinį rezultatą matysime po dviejų trejų metų.

„Manau, kad 2024–2025 metais mes jau matysime pabaigtus visus etapus“, – teigė Seimo vicepirmininkas.

GALERIJA

  • Nenaudojamas fontanas prie Seimo
Ž. Gedvilos / BNS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (50)

geben sie mir bitte...

Gal koncertinos padovanos jievrosojuzas tam reikalui

apsaugos reikia

Kad kiaulių maras į Lietuvą iš ten neplistų

ona

kokia ta Lietuva, ponaičiai Ispanijoje perka būstus, o likusiems palnuoja įvesti naujus mokesčius. JEI TEISINGAI darbdaviai mokėtų runkeliams algas, nereikėtų ir būstų ISPANIJOJE.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS