Šiemet Vilniuje bus nuvalyta rekordiškai daug grafičių | KaunoDiena.lt

ŠIEMET VILNIUJE BUS NUVALYTA REKORDIŠKAI DAUG GRAFIČIŲ

  • 2

Šiemet sostinėje teplionės bus nuvalytos net 22 tūkst. kv. m. sienų, ilgiu tai prilygsta trims Vilniaus gatvėms. Grafičių uždažymui ir valymui Vilniaus savivaldybė šiemet skyrė beveik 130 tūkst. eurų, rašoma pranešime.

Daugiausiai grafičių bus nuvalyta Senamiestyje ir miesto centre. Šį pavasarį jau švarios P. Cvirkos skvero sienelės,  pastatų fasadai Kražių, A. Goštauto, Dainavos, Pamėnkalnio, Islandijos, Paupio gatvėse, taip pat Vilnelės krantinėje po Malūnų ir Užupio gatvių tiltais.

Grafičiai pradėti valyti Vokiečių, Žydų, Dominikonų, Stiklių, Ašmenos, Mėsinių, Žemaitijos gatvėse. Vien šiose gatvėse planuojama uždažyti apie 1000 kv. m grafičių. Bus perdažomi pastatų fasadai, arkos, tvoros, uždažomos teplionės ant kitų objektų šiose gatvėse.

Greitai baigsis dar vienas viešojo pirkimo konkursas,  kurį laimėjusi bendrovė nuvalys apie 3000 kv. m  grafičių tose vietose, kuriose jų negalima uždažyti: akmeniniai arba tinkuoti statinių pamatai, sienelės ar tvoros.

Sukurta mobilioji programėlė teplionėms fiksuoti ir atpažinti

Sostinės savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus darbuotojai  dirba moderniai – fiksuoja grafičius mobilioje programėlėje „Grafiti Collector“. Programėlė suteikia šiuolaikines galimybes ne tik fiksuoti grafičius, bet ir analizuoti surinktą informaciją, ją pateikti grafičių valančioms įmonėms, teikti informaciją policijai ir t.t. Tai padės išsireikalauti žalą, kai pareigūnai nustatys statinius terliojusius asmenis. Šiemet savivaldybė skiria  ypatingai daug dėmesio tepliotojų nustatymui, bendradarbiaudama su policija. Sukurtame interaktyviajame žemėlapyje galima pamatyti jau užfiksuotus grafičius, taip pat kada jie uždažomi.

Pasak Administracinės veiklos skyriaus vedėjo Gintaro Lepersko, „neretai nuvalytos ir uždažytos sienos vėl užterliojamos, tačiau kol gyventojai yra pasyvūs stebėtojai ir nepraneša apie tai policijai, net ir nustačius tepliotoją yra sunku pareikalauti iš jo atlyginti žalą.  Kviečiame vilniečius būti aktyvesniems ir pamačius terliojant sienas nedelsti – pranešti policijai.“ Neleistinose vietose piešiantiems gali grėsti tiek administracinė (įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų  už pirmą kartą padarytą nusižengimą, ir nuo 140 iki 600 eurų – už pakartotiną), tiek ir baudžiamoji atsakomybė (bauda, viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų).

Grafičiai gali būti piešiami legaliai

Vilniaus savivaldybė yra numačiusi penkias grafičių vietas, kuriose piešti galima be jokio leidimo, o taip pat vietas, kuriose galima piešti gavus leidimą. Jos skelbiamos čia.

GALERIJA

  • Šiemet Vilniuje bus nuvalyta rekordiškai daug grafičių
  • Šiemet Vilniuje bus nuvalyta rekordiškai daug grafičių
  • Šiemet Vilniuje bus nuvalyta rekordiškai daug grafičių
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Nedas

Atvykus iš užsienio , Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose į akis labai krenta grafičiais išmargintos sienos . Labai skurdina miestų vaizdą.Parodo LT gyventojų mentalitetą..Su šitais svetimo turto gadintojais reikia kovoti grieščiau . Tokie dalykai negali būti toleruojami.

..

Pinigu plovimas tiek skirt graficiu valymui. Turetu dazus pirkt ir dazyt, tie kas paisineja. Juk pagavo kazka- tegu dazo

SUSIJUSIOS NAUJIENOS