TV Bokštą valdantis Telecentras žada sudaryti galimybes lankytis neįgaliesiems | KaunoDiena.lt

TV BOKŠTĄ VALDANTIS TELECENTRAS ŽADA SUDARYTI GALIMYBES LANKYTIS NEĮGALIESIEMS

Valstybės valdoma įmonė Telecentras svarsto nors keletą kartų per metus suteikti galimybę Vilniaus televizijos bokšte lankytis neįgaliesiems. Iš esmės situaciją žadama išspręsti atlikus kapitalinį remontą.

Kaip pranešė Telecentras, penktadienį galimybės lankytis bokšte neįgaliesiems aptartos su Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininku Justu Džiugeliu.

„Telecentras pasiūlė apsvarstyti galimybę keletą kartų per metus organizuoti socialinės savanorystės akcijas, kurių metu TV bokšte budėtų savanorių komandos, apmokytos evakuoti neįgaliuosius nešimo būdu. Tomis dienomis žmonės su judėjimo negalia būtų kviečiami saugiai apsilankyti Vilniaus TV bokšte“, – teigiama Telecentro pranešime.

Šiuo metu bokšto apžvalgos aikštelėje dėl saugumo neleidžiama lankytis regėjimo, psichikos ar judėjimo negalią turintiems ir sėdintiems vežimėlyje asmenims, dėl to Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba yra pradėjusi tyrimą.

„Deja, TV bokštas buvo projektuotas ir statytas XX amžiaus 8-ajame dešimtmetyje, kuomet apie neįgaliųjų lankymąsi nebuvo galvojama. Taigi, jame nėra suprojektuoti evakuacijos keliai, kurie tiktų žmonių su judėjimo negalia evakuacijai, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris. – Tad realiai užtikrinti saugų žmonių negaliojo vežimėlyje lankymąsi TV bokšto apžvalgos aikštelėje įmanoma tik kapitaliai pertvarkius bokšto inžinerines konstrukcijas.”

Žadama į TV bokšto kapitalinės rekonstrukcijos projekto techninės užduoties sąlygas įtraukti punktus, susijusius su neįgaliųjų asmenų sauga ekstremaliose situacijose.

Kol laukiama finansavimo bokšto rekonstrukcijos, Telecentras taip pat žada patikrinti, kurie žmonėms evakuoti skirti sprendimai (neštuvai, kėdutės, čiužiniai) galėtų būti pritaikyti TV bokšte. Bokšto evakuacinėje laiptinėje yra 940 70-ies centimetrų pločio laiptelių, tokio paties pločio ir beveik 1,5 metro ilgio aikštelės prasilenkti.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba prieš mėnesį pradėjo tyrimą dėl galimos diskriminacijos ribojant neįgaliųjų patekimą į Televizijos bokštą Vilniuje.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS