Tvarkant Neries krantinę Vilniuje rastos istorinio mūro liekanos | KaunoDiena.lt

TVARKANT NERIES KRANTINĘ VILNIUJE RASTOS ISTORINIO MŪRO LIEKANOS

  • 0

Tvarkant Neries krantinę Vilniuje tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų rastos istorinio mūro liekanos, ketvirtadienį pranešė sostinės savivaldybė.

Pasak jos, mūro fragmentą kairiojoje Neries krantinėje dar turės įvertinti ekspertai – kol kas specialistai dar tiksliai nežino, su kokiu statiniu jis gali būti siejamas. Tačiau neabejojama, kad dėl radinio krantinės atkarpos rekonstrukcija užtruks.

Projektą vystančios „Vilniaus vystymo kompanijos“ Projektų valdymo departamento projektų vadovas Linas Urba sako, kad darbai ten, kur nėra radinių, judės pirmyn, bet rangovui lygiagrečiai teks atlikti žvalgomuosius tyrimus, o „Vilniaus vystymo kompanijai“ – užsakyti architektūrinius tyrimus.

„Ką daryti su radiniais, gavęs architektūrinių tyrimų ataskaitą, spręs Kultūros paveldo departamentas. Tikėtina, kad visos atkarpos užbaigimo terminas nusikels į 2023 metų vidurį“, – sakė L. Urba.

Ką daryti su radiniais, gavęs architektūrinių tyrimų ataskaitą, spręs Kultūros paveldo departamentas.

Kairiojoje Neries krantinėje šiuo metu rekonstruojami dviračių ir pėsčiųjų takai, tvarkomi kratinės šlaitai, želdiniai, įrengiamas apšvietimas, mažosios architektūros elementai. Krantinės dalyje ties A. Goštauto gatve daromas priėjimas prie vandens, remontuojamos esamos nuovažos, viena jų pritaikyta žmonėms, turintiems individualių poreikių.

Archeologiniai radiniai prieš pusantrų metų pakoregavo ir darbų dešiniajame Neries krante eigą.  Netoli Mindaugo tilto 2020 metų rudenį vykdant archeologinius tyrimus taip pat buvo atidengtas mūras.

Pasak savivaldybės, ikonografija iškart leido susieti jį su XIX a. pirmoje statytu artileristų kareivinių pastatu, tyrimai tą patvirtino. Archeologinis radinys tuomet pakoregavo suprojektuotus sprendinius.

Šiais metais numatomų tvarkyti abiejų Neries krantinės atkarpų nuo Brolių Vileišių skvero iki Šilo tilto (apie 2 km) ir tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų (1,3 km) teritorijos plotas yra apie 10 ha.

Prie Šilo tilto rangovai darbus ketina pradėti gegužės antroje pusėje. P. Vileišio gatvėje numatyti eismo ribojimai, apie juos vilniečiai bus informuoti papildomai.

Maždaug 0,7 kilometro atkarpoje tarp Brolių Vileišių skvero ir Šilo tilto prieigų bus pagerintos sąlygos pėstiesiems ir dviratininkams, ypač Sluškų ir P. Vileišio gatvių prieigose, kur iki šiol judėjimo galimybės buvo ribotos. Taip pat bus sutvarkyti lietaus nuotekų tinklai, didinamas jų veikimo efektyvumas liūčių metu, papildomai įrengti tinklai ten, kur šiuo metu jų trūksta.

Projekte numatyta sodinti želdinius – iš viso šiuo Neries krantinės etapu bus pasodinti 285 medžiai, 129 akcentiniai ir 28 797 kitokie krūmai, 655 vijokliai.

Darbus atlieka savivaldybės konkursą laimėjusi bendrovė „Žilinskis ir Co“.

GALERIJA

  • Tvarkant Neries krantinę Vilniuje rastos istorinio mūro liekanos
  • Tvarkant Neries krantinę Vilniuje rastos istorinio mūro liekanos
  • Tvarkant Neries krantinę Vilniuje rastos istorinio mūro liekanos
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS