Už dvigubą žmogžudystę – 19 metų nelaisvės

Už dvigubą žmogžudystę – 19 metų nelaisvės

2012-05-12 23:59
Už dvigubą žmogžudystę – 19 metų nelaisvės
Už dvigubą žmogžudystę – 19 metų nelaisvės / Artūro Morozovo nuotr.

Kauno rajono soduose diplomato Virginijaus Vilkelio motiną ir jos draugą nužudžiusi Ilija Lenartavičienė už grotų praleis 19 metų. Taip vakar nusprendė Kauno apygardos teismas.

Norėjo išgerti

79-erių Genovaitės Vilkelienės ir jos draugo 72-ejų Antano Abugelio kūnai užrakintame namelyje Kauno rajone Gervėnupio kaime esančioje sodų bendrijoje rasti 2010 m. gegužės 2 d. Netrukus buvo sulaikyta įtariamoji I.Lenartavičienė.

Senoliai buvo nužudyti itin žiauriai. Jiems buvo suskaldytos kaukolės, perpjautos gerklės. Žmogžudystę tiriantys pareigūnai vos 155 cm ūgio įtariamąją sulaikė tik surinkę pakankamai įkalčių, nes abejota, ar nedidukė, nuolat girtaujanti moterytė būtų pajėgusi taip pasielgti.

Sulaikyta I.Lenartavičienė iš karto prisipažino nužudžiusi senukus ir smulkiai papasakojo, kaip įvykdė nusikaltimą. Apklausiama I.Lenartavičienė nurodė, kad tą dieną atėjo pas G.Vilkelienę ir paprašė paskolinti pinigų – 20 litų, nes norėjo išgerti.

Nedavė, todėl pasiėmė

Šeimininkei atrėžus, kad degtinei pinigų neskolins, I.Lenartavičienė puolė G.Vilkelienę. Kai šeimininkė parkrito ant grindų ir ėmė šauktis pagalbos, medvilnine pirštine užkišo jai burną.

Į pagalbą skubančio G.Vilkelienės draugo A.Abugelio I.Lenartavičienė laukė pasislėpusi už durų. Kai vyras įėjo į namelio vidų, ji kelis kartus jam smogė į veidą. Parkritusiam ant grindų vyrui žudikė pagaliu talžė per galvą, galiausiai peiliu perpjovė kaklą ir įsmeigė peilį į nugarą.

Atsikračiusi šeimininkų, I.Lenartavičienė pagrobė 200 litų įvairiomis kupiūromis.

Melavo neįtikinamai

Per apklausą papasakotus įvykius I.Lenartavičienė dar kartą patvirtino nusikaltimo vietoje. Tyrėjai ji netgi nurodė, kur užrakinusi namelio duris numetė raktą. Tačiau po metų, kai byla buvo pradėta nagrinėti teisme, I.Lenartavičienė kardinaliai pakeitė savo parodymus. Ji ėmė aiškinti, kad prisipažinimą pareigūnai esą išgavo jėga.

Apie senolių nužudymą kaltinamoji ėmė tvirtinti sužinojusi iš savo sugyventinio, kuris kraupią istoriją esą išgirdo važiuodamas autobusu. Tačiau šie kaltinamosios pasakojimai teismui nepasirodė įtikinami. Teisėjas atkreipė dėmesį, kad apie dviejų senolių nužudymą I.Lenartavičienė sodų bendrijos gyventojams pasakojo dar prieš aptinkant aukų kūnus.

Kauno apygardos teismas I.Lenartavičienę nuteisė ne tik ilgiems nelaisvės metams. Niekur nedirbusiai, turinčiai tik vidurinį išsilavinimą nuteistajai teks atlyginti nukentėjusiųjų nurodytą turtinę žalą – beveik 10 tūkst. litų ir per 110 tūkst. litų neturtinę žalą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų