„Ko gero, tai bus didžiausias visų laikų protestas prieš valdžią. Dešimt tūkstančių žmonių tikrai bus“, – BNS yra sakęs akcijos organizatorius Raimondas Šimaitis.
Sostinės savivaldybė BNS nurodė išdavusi leidimą susibūrimui iki 30 tūkst. žmonių. Tvarką renginio metu planuoja prižiūrėti pusantro šimto pareigūnų. Jie mano, kad į renginį atvyks apie 5 tūkst. žmonių.
Pasak R. Šimaičio, protesto akcija organizuojama už asociacijai „Atoveiksmis“ suaukotas lėšas.
Ko gero, tai bus didžiausias visų laikų protestas prieš valdžią.
Analogišką mitingą vyras buvo surengęs ir 2023 metų rudenį, kai tuomečiai valdantieji irgi svarstė ketinimus įvesti visuotinį NT mokestį. Tąsyk, policijos duomenimis, prie Seimo susirinko apie pusketvirto tūkstančio žmonių.
R. Šimaitis – aktyvus įvairių protesto akcijų dalyvis, jis yra sulaukęs ir teisėsaugos dėmesio.
Už tai, kad 2024 metais per eitynes „Už lygybę!“ vyras sudegino į LGBTQI vėliavą panašų audinį jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau vėliau jis buvo nutrauktas, nenustačius atsakomybės pagal baudžiamąjį kodeksą.
Pernai liepą, vykstant protestui prie Seimo, policija dėl tokio paties poelgio buvo surinkusi medžiagą aplinkybėms patikslinti, tačiau galiausiai pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakė.
Kaip rašė BNS, Finansų ministerija siūlo išplėsti NT mokesčio bazę, neapmokestinant iki 40 tūkst. eurų būsto vertės žmogui arba 80 tūkst. eurų dviem bendrasavininkiams. Be to, mokestį pirmajam būstui iki 450 tūkst. eurų vertės siūloma mažinti 50 procentų.
Jei pataisos būtų priimtos, 0,1 proc. NT mokesčio tarifas būtų taikomas gyvenamojo, poilsio, sodų, garažų ir kito nekomercinio turto vertei nuo 40 tūkst. iki 200 tūkst. eurų, 0,2 proc. tarifas – iki 400 tūkst. eurų, 0,5 proc. tarifas – iki 600 tūkst. eurų, 1 proc. – visam brangesniam turtui.
Dabar gyventojų NT apmokestinamas progresiniu 0,5–2 proc. tarifu, tačiau tik nuo 150 tūkst. eurų vertės, o turintiesiems tris ir daugiau vaikų – nuo 200 tūkst. eurų
(be temos)
(be temos)
(be temos)