Vilniaus naktinio aljanso vadovas: naktiniai klubai yra diskriminuojami | KaunoDiena.lt

VILNIAUS NAKTINIO ALJANSO VADOVAS: NAKTINIAI KLUBAI YRA DISKRIMINUOJAMI

Vyriausybei nusprendus kol kas neatverti naktinių klubų net ir žmonėms, turintiems galimybių pasą, Vilniaus naktinio aljanso pirmininkas įžvelgia diskriminaciją.

Marko Adamo Haroldo teigimu, naktinis klubas nesiskiria nuo baro, todėl neteisinga, jog dalis įstaigų vis dar negalės dirbti.

„Kažkas, kuris akivaizdžiai nesupranta, kas yra naktinis klubas ir kas yra baras, sugalvojo formuluotę, pagal kurią barų savininkams neaišku, ar jų vieta bus traktuojama kaip naktinis klubas, ar ne. Nėra teisinio pagrindo diskriminuoti vieną vietą prieš kitą“, – BNS sakė M. A. Haroldas.

„Nėra mokslinio pagrindo diskriminuoti taip, valdžia nepristatė jokių įrodymų, kad kažkoks naktinis klubas yra pavojingesnis nei baras“, – pridūrė jis.

Šiuo metu restoranai, kavinės ir barai gali dirbti nuo 7 iki 21 valandos ir tik lauke. Laikas nesikeis ir po gegužės 24-osios, kai jie galės veikti viduje ir aptarnauti žmones su galimybių pasu.

M. A. Haroldas teigė, jog aljansas savo pasiūlymus Vyriausybei teikė nuo vasario mėnesio, tačiau atsakymo nesulaukė ir nebuvo kviečiami diskutuoti.

Nėra teisinio pagrindo diskriminuoti vieną vietą prieš kitą.

„Žmonės, kurie nesupranta mūsų sektoriaus, sugalvoja taisykles ir jiems nešauna į galvą paskambinti mums ir įtraukti mus kaip asociaciją ir gauti patarimus. Dar vasarį galėjome paaiškinti, kodėl nėra skirtumo tarp baro ir naktinio klubo, bet jie galvoja, kad jie viską žino geriausiai“, – sakė jis.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį teigė, kad sprendimas kol kas neatverti naktinių klubų buvo kompromisas.

„Tai buvo kompromisas. Ekonomikos ministerija norėjo leisti visiems, buvo rezervacijų tam tikrų ir kompromisų keliu yra priimami sprendimai. Vis tiek manau, kad tai yra galimybė į priekį“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Armonaitė.

Vyriausybė trečiadienį pritarė galimybių pasui: tvarkai, pagal kurią nuo gegužės 24-osios imunitetą dėl skiepų ar persirgimo arba neigiamą testo rezultatą turintys žmonės galės dalyvauti renginiuose ir šventėse, lankytis restoranuose, kavinėse, baruose, lošimo vietose ir lažybų punktuose, tačiau naktiniai klubai veikti vis dar negalės.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

MJ

UK naktiniai klubai uždaryti dar nuo pirmo karantino

SUSIJUSIOS NAUJIENOS