Vilniaus savivaldybė neleido apšviesti Trijų kryžių kalno Ukrainos vėliavos spalvomis | KaunoDiena.lt

VILNIAUS SAVIVALDYBĖ NELEIDO APŠVIESTI TRIJŲ KRYŽIŲ KALNO UKRAINOS VĖLIAVOS SPALVOMIS

  • 6

Visuomenininkai piktinasi negavę Vilniaus savivaldybės leidimo Ukrainos nacionalinės vėliavos spalvomis apšviesti Trijų Kryžių kalno skulptūros Vilniuje.

Kaip skelbia delfi.lt, tokio leidimo prašė Lietuvos visuomenininkai, Lietuvoje organizuojantys rugpjūčio 24-ąją minimos Ukrainos Nepriklausomybės dienos 25-mečiui skirtus renginius.

„Esame priblokšti. Tuo metu, kai Kauno miesto savivaldybė ne tik teigiamai atsiliepė į visuomenininkų iniciatyvą ir ėmėsi globoti Ukrainos Nepriklausomybei skirtus renginius Kaune, oficialusis Vilnius elgiasi mažų mažiausiai nesolidžiai“, - portalui teigė vienas iš visuomenininkų, Lietuvos ir Ukrainos kultūros ryšių bendruomenės prie graikų katalikų (unitų) bažnyčios atstovas, fotografas Juozas Valiušaitis.

Anot jo, apie tokį savivaldybės vadovų sprendimą jį informavo neprisistačiusi savivaldybės atstovė, motyvuodama, kad „negali daryti išimčių“, tačiau kokių, esą nepaaiškino.

Visuomenininkams bandė tarpininkauti valdantieji konservatoriai, kreipdamiesi tiesiogiai į merą Remigijų Šimašių, tačiau ir jiems buvo atsakyta, kad galimybė apšviesti Ukrainos trispalvės šviesomis kalno skulptūrą nėra numatyta. Kaip portalui teigė mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas, savivaldybėje po anksčiau vykusių diskusijų buvo sutarta netenkinti jokių panašių prašymų - neseniai neigiamai atsakyta ir Gruzijos ambasadai dėl analogiško prašymo. Vis dėlto antradienį A.Zubriakovas portalą informavo, jog savivaldybė priėmė „kompromisinį variantą“ nacionalinės vėliavos spalvomis trečiadienio vakarą apšviesti Rotušės pastatą.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

kaunietis

Manau labai teisingai pasielgė Vilniaus meras.

klausimas

ko listi prie kryziu visom progom?

valio....

sveikinam merą ........kryžiai ne reklamos objektas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS