Vilniaus vicemeras: P. Cvirkos paminklas bus nukeliamas penktadienį | KaunoDiena.lt

VILNIAUS VICEMERAS: P. CVIRKOS PAMINKLAS BUS NUKELIAMAS PENKTADIENĮ

Dešimtmečius diskusijų keliantis sovietmečio veikėjo ir rašytojo Petro Cvirkos sostinėje esantis paminklas bus nukeltas penktadienį.

Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

„Po tarybos sprendimo dėl paminklo nukėlimo įvykdytas pasirengimas. Rytoj nuo ryto „Grinda“ ir jos subrangovai pradės darbus, pirminis planas yra viską rytoj ir pabaigti, sutvarkyti teritoriją ir nukelti patį paminklą“, – sakė vicemeras.

Nukeliant skulptūrą, anot jo, bus užtverta teritorija, „kad nekiltų pavojus žmonių sveikatai ir gyvybei“ – V. Benkunskas sako, kad policija ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius įspėti, jog kilus provokacijoms gali prireikti pagalbos, tačiau pareigūnai vietoje neturėtų budėti.

Paminklas bus saugomas savivaldybės įmonės „Grindos“ aikštelėje, vėliau jis bus perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui, kartu su Žaliojo tilto skulptūromis, nukeltomis anksčiau nei prieš penkerius metus.

„Dėl Žaliojo tilto skulptūrų jau pasirašyti ir perdavimo aktai. Muziejus ketina įsirengti lauko ekspoziciją. Kol kas terminų neturime, nesame tiksliai sutarę – kada jie bus pasiruošę, tada ir atiduosime“, – kalbėjo jis.

V. Benkunskas priminė, kad taryba, pritardama paminklo nukėlimui, rėmėsi prieš dvejus metus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pateiktu išaiškinimu, kad P. Cvirka kolaboravo su sovietų valdžia ir prisidėjo prie kitų to meto rašytojų represijų.

Nuo nepriklausomybės atgavimo diskusijų keliantį P. Cvirkos paminklą paveldosaugininkai šią vasarą išbraukė iš kultūros vertybių registro. Skveras, kuriame yra paminklas, rugsėjo pabaigoje pripažintas saugoma vertybe.

Pasak V. Benkunsko, savivaldybė kol kas neskubės imtis skvero pertvarkų, bus ieškoma galimų architektūrinių sprendimų.

„Artimiausiais metais tas skveras, koks yra dabar, toks ir liks, savivaldybė pradės ruoštis diskusijoms dėl pertvarkoms, galbūt bus skelbiamos ir kūrybinės dirbtuvės, bet greitų sprendimų, remontų nebus. Skveras, kaip buvo, taip ir liks vieša rekreacinė erdvė, sąmokslo teorijos, kad ten bus kažkas užstatyta, yra tuščios ir niekuo nepagrįstos“, – tvirtino vicemeras.

Nesutarimai kilo dėl P. Cvirkos vaidmens – paminklo nuėmimo šalininkai akcentuoja jo kolaboravimą su sovietų valdžia, besipriešinantieji nukėlimui tikina, kad beatodairiškai naikinti sovietinį paveldą niekuo nesiskirtų nuo sovietinės cenzūros, o P. Cvirkos literatūrinis talentas turi būti įvertintas ir atskirtas nuo politinės veiklos.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

ALGIS

Paminklą P.Cvikai nugriaus , o pastatys kokį bulvoną , nes dabartiniai ale menininkai ,ar skulptoriai daugiau nieko nemoka .

palikti

būtina, kad tokie kaip a lia tuminai nepamirštų ką daro

Ispanas

Super pagaliau ta vatnika sunaikins !!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS