Vilniuje nuo birželio pradės veikti paplūdimys nudistams | KaunoDiena.lt

VILNIUJE NUO BIRŽELIO PRADĖS VEIKTI PAPLŪDIMYS NUDISTAMS

Vilniuje, Valakampiuose nuo birželio 1-osios pradės veikti nudistų paplūdimys, BNS informavo sostinės vicemeras Vytautas Mitalas.

Anot jo, nudistų zona II-ojo Valakampių paplūdimio teritorijoje įrengiama šios bendruomenės prašymu.

„Gavome prieš tris ar keturis mėnesius prašymą iš nudistų bendruomenės, kad paplūdimys būtų įrengtas. Tad Valakampiuose, šiek tiek atokiau nuo pagrindinių paplūdimių, bus atskira vieta, kur bus įrengta reikalinga infrastruktūra – suoliukai, šiukšliadėžės ir įspėjamieji ženklai, sakantys, kad tai yra nudistų paplūdimys“, – tvirtino V. Mitalas.

Jis prašo vilniečių supratingumo tikėdamasis, kad pasipiktinusių šia idėja nebus.

„Specialiai parinkome atokią vietą su ženklais, kad visi žinotų, tikėsimės, kad gyventojai neužklups netyčia nieko“, – pridūrė vicemeras.

Nudistų bendruomenės atstovė Greta Pieskinaitė, sako, kad dar prieš metus šią idėją bendruomenė „laikė utopija“.

„Manome, jog tai didelis žingsnis į priekį, kuris padės visuomenei atsikratyti paplitusių mitų apie nudizmą, skatins sveiką gyvenseną, lygų įdegį, teigiamą požiūrį į žmogaus kūno grožį“, – savivaldybės pranešime sako G.  Pieskinaitė.

Manome, jog tai didelis žingsnis į priekį, kuris padės visuomenei atsikratyti paplitusių mitų apie nudizmą, skatins sveiką gyvenseną, lygų įdegį, teigiamą požiūrį į žmogaus kūno grožį.

Pasak jos, nudizmo idėjos pradėjo formuotis dar XVIII amžiuje, o sostinėje gyvenanti „didelė ir nuolat auganti nudistų bendruomenė“ daug metų vasaras leisdavo prie Akmenos ežero netoli Trakų arba pajūryje, nes Vilniuje nebuvo tokio paplūdimio. Taip pat nudistai rinkdavosi poilsį kitose Europos valstybėse, kur tai yra įprasta.

„Žmonės laikosi nerašytų taisyklių: įkyriai nespokso, nefotografuoja, kitaip netrikdo ramybės, todėl atvykę poilsiautojai jaučiasi saugūs ir laisvi“, – teigia ji.

Įrengti naująją nudistų zoną patikėta savivaldybės įmonei „Grinda“. Pasak savivaldybės, šiuo metu įmonės darbuotojai į Valakampių II paplūdimį veža smėlį ir jį lygina. Artimiausiu metu nudistų zonoje bus montuojami suoliukai, stalai, informaciniai stendai, persirengimo kabinos.

Sprendimą trečiadienį galutinai patvirtino savivaldybės Ekonomikos komitetas. Pasak komiteto atstovo Vinco Jurgučio, jei šios zonos lankytojų bus daug ir atsiras poreikis, ateityje čia gali atsirasti ir papildoma infrastruktūra, dirbti gelbėtojai.

„Kol kas savivaldybė tiesiog startuoja įteisindama galimybę nudistams turėti legalią ir oficialią teritoriją, kurioje jie galėtų leisti laiką taip, kaip jiems priimtina - be drabužių. Vilnius yra didelis miestas, išsiskirantis vandens telkinių gausa. Džiugu, kad vietos čia atsiranda visiems, tokia dvasia turi ir spinduliuoti Lietuvos sostinė“, –  teigė politikas.

„Bendradarbiavimas su Vilniaus miesto savivaldybe buvo lengvas ir konstruktyvus. Per itin trumpą laiką pavyko įgyvendinti idėją, kurią daugelis Vilniaus nudistų dar prieš metus laikė utopija. Manome, jog tai didelis žingsnis į priekį, kuris padės visuomenei atsikratyti paplitusių mitų apie nudizmą, skatins sveiką gyvenseną, lygų įdegį, teigiamą požiūrį į žmogaus kūno grožį“, – sako Vilniaus nudistų bendruomenės atstovė Greta Pieskinaitė.

Savivaldybė šį sezoną taip pat žada įrengti naują paplūdimį su infrastruktūra neįgaliesiems Pilaitėje, prie Gilužio ežero, bus atnaujinami ir kiti sostinės paplūdimiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

gedas

o kaukiu ant tu vietu nereikes detis?

eee

p[ajurui juk ir yra tokiems pliazai,ypac daug nidoje i ta pliaza susirenka

tam [ai] --,,galima,,, spet ...

nudistai nevaiksto su glaudem ...vadinasi simasius vaikscios y merija solidorizuodamasis su nudistais --nuoga kule...pridenges ja ilgu ploscium..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS