Vilnius imasi ieškoti galinčiųjų nukelti sovietinius paminklus Antakalnio kapinėse | KaunoDiena.lt

VILNIUS IMASI IEŠKOTI GALINČIŲJŲ NUKELTI SOVIETINIUS PAMINKLUS ANTAKALNIO KAPINĖSE

Vilnius imasi ieškoti galinčiųjų nukelti sovietinius paminklus Antakalnio kapinėse – savivaldybės įmonė „Grinda“ šią savaitę paskelbė tą numatantį viešąjį pirkimą.

Paminklų nukėlimo darbus norinčios atlikti įmonės savo pasiūlymus gali teikti iki rugsėjo 23 dienos.

Remiantis centriniame viešųjų pirkimų portale pateikta medžiaga, pirkimą sudaro dvi dalys: stelų nukėlimas ir išvežimas bei atminimo lentų demontavimas ir sumontavimas.

„Savivaldybė žada nukelti šešias memoriale esančias stelas, tačiau tam reikalingas privažiavimas prie jų. Dėl to laikinai bus suformuotas kelias technikai. Jei memoriale esančios atminimo lentos trukdys technikai, jos laikinai bus demontuotos, o vėliau sumontuotos atgal“, – BNS nurodė sostinės savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Vis dėlto prieš pradedant darbus, Vilniaus valdžia skulptūras turi perimti iš valstybės. Miesto taryba šį sprendimą ketina priimti posėdyje spalio 5-ąją.

Nukelti šešias Antrojo pasaulinio karo sovietų karius vaizduojančios figūrines pilko granito stelas sostinės savivaldybės politikai vienbalsiai nusprendė dar birželio pradžioje, prieš tai paveldosaugininkams išbraukus skulptūras iš nekilnojamųjų kultūros vertybių registro, tačiau to padaryti iki šiol nebuvo galima galutinai neperėmus jų savivaldybės nuosavybėn.

Anot Vilniaus savivaldybės atstovo, pasirengimas paminklų nukėlimui vykdomas anksčiau nei formalus tarybos sprendimas, nes „viešųjų pirkimų procedūros kartais užtrunka – su papildomais dalyvių klausimais, laimėtojo vertinimu, pretenzijų nagrinėjimu ar sutarties pasirašymu“.

Vilnius sovietinius paminklus Antakalnio kapinėse planuoja nukelti iki lapkričio 1-osios.

Rašyti komentarą
Komentarai (47)

che

Griauti ir kaip galima greičiau. Nes penktoji kolona jau reiškiasi komentaruose. Neturės kur bolševikų dvasiai melstis. Maukit į ruskyną, ten daug tokių akmenų su ideologija. Galėsit ten apsivynioję juostelėmis ir Z raidėm melstis bolševizmui.

Nesuprantu kodel parsidaveliai,tiek ilgai

Tempia,tu okupantiniu bolvonu sutraiskyma??

buldozeristas staska

o ką čia kelti, du buteliai vodkos ir kilkių skardinė, nuneštumėm su vėjeliu, nu dar aišku medalis iš lianzzzbirbio už didvyriškumą, čia jau kaip sakant be komentarų
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS