Iš du kartus neblaivaus vairavusio vilniečio teismas konfiskavo 102,8 tūkst. eurų | KaunoDiena.lt

IŠ DU KARTUS NEBLAIVAUS VAIRAVUSIO VILNIEČIO TEISMAS KONFISKAVO 102,8 TŪKST. EURŲ

  • 5

Iš du kartus tą patį automobilį neblaivaus vairavusio vilniečio Vilniaus apygardos teismas konfiskavo 102,8 tūkst. eurų – per abu nusikaltimus naudotos transporto priemonės dvigubą vertę atitinkančią pinigų sumą.

Taip teismas nusprendė patenkinęs prokuroro apeliacinį skundą, penktadienį pranešė prokuratūra.

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželio 30 dienos nuosprendžiu vilnietį A. D. nuteisė už tai, kad jis lizingo bendrovei priklausantį automobilį „Audi Q8“ du kartus vairavo apsvaigęs nuo alkoholio.

Pirmą kartą policijos pareigūnai neblaivaus vyro vairuojamą automobilį Vilniuje sustabdė 2020 metų rugpjūčio 13 dieną.

A. D. atsisakė tikrintis blaivumą, tačiau policijos pareigūnams nustačius akivaizdžius neblaivumo požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Antrą kartą policijos pareigūnai neblaivaus A. D. vairuojamą „Audi Q8“ sustabdė tų pačių metų rugsėjo 6 dieną. Tąkart vairuotojui buvo nustatytas 1,97 promilių neblaivumas.

Pirmosios instancijos teismas A. D. pripažino kaltu dėl vairavimo išgėrus ir vyrui skyrė subendrintą 90 parų arešto bausmę, uždraudė vairuoti kelių transporto priemones trejus metus bei konfiskavo 25 tūkst. eurų, t. y. dalį automobilio „Audi Q8“ vertės.

Su tokiu teismo nuosprendžiu nesutiko nei ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, nei nuteistasis bei jo gynėjai. Pastarieji prašė A. D. išteisinti.

Prokuroras apeliaciniame skunde prašė pakeisti pirmosios instancijos teismo  nuosprendžio dalį dėl baudžiamosios poveikio priemonės – turto konfiskavimo – netinkamo taikymo, iš nuteistojo išieškant ne dalį, o visą tos pačios nusikaltimo priemonės – automobilio „Audi Q8“, vairuoto dviejų skirtingų nusikaltimų metu – vertę atitinkančią pinigų sumą (51 tūkst. 540 eurų ir 51 tūkst. 280 eurų), iš viso – 102 tūkst. 820 eurų.

Apeliaciniame skunde prokuroras nurodė, kad A. D. tuo pačiu automobiliu padarė du tyčinius analogiškus nusikaltimus, todėl teismas turėjo konfiskuotiną sumą nustatyti dėl abiejų nusikaltimų padarymo.

Prokuroro nuomone, netinkamai pritaikius baudžiamąjį įstatymą ir konfiskavus tik dalį automobilio vertės, buvo sukurta teisinė situacija, kai už antros nusikalstamos veikos padarymą asmuo galėjo išvengti turto konfiskavimo rizikos tik dėl to, jog dviem skirtingiems nusikaltimams daryti buvo panaudota ta pati kitiems asmenims priklausanti transporto priemonė.

Bylą apeliacine tvarka išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas atsižvelgė į prokuroro apeliacinio skundo argumentus ir nenustatė jokių išimtinių aplinkybių, dėl kurių turėtų būti mažinama iš nuteistojo A. D išieškotina turto vertę atitinkanti pinigų suma.

Teismas iš nuteistojo konfiskavo abiejų nusikaltimų metu naudotos transporto priemonės dvigubą vertę atitinkančią pinigų sumą, viso – 102 tūkst. 820 eurų. Teismas pratęsė laikino nuosavybės teisės apribojimą nuteistojo turimam nekilnojamam turtui, kol bus išieškota teismo priteista pinigų suma.

A. D. turės atlikti ir pirmosios instancijos teismo jam skirtą arešto bausmę bei trejus trejus metus negalės vairuoti automobilio.

Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

skiep

o girtas zmogu uzmuses zinomas tv veidas atsipirko keliu tukst. bauda ir teisiu praradimu 3 metam.Keisti tie istatymai.

Gražu

Kaip aktyviai renkamos baudos. O štai 2010 m per Naujųjų metų šventės išvakares net paskambinus policininkams ir pranešus, kuria kryptimi, kokiu automobiliu, kokie to automobilio numeriai ir kad vairuotojas gerokai išgėręs vyksta žinoma kryptimi, būtina stabdyti, nes galima avarija būtent Naujųjų išvakarėse, sustabdė, patikrino kad girtas ir tik vien Vilniaus policininkams žinomu būdu leido vykti toliau kur tik girta svairuotojas pageidauja. Nedomino nei galimos avarijos, niekas. Kažin, kaip taip įvyksta, kad kartais labai aktyviai baudos išieškomos ir didžiulės, o kartais nei joks protokolas nesurašomas, nei fiksuojamas girtumo faktas? Gal kas žinote? Įvykis buvęs Vilniuje, netoli nuo LR Vyriausybės pastato, bet vairuotojas eilinis žmogus, ne iš ministerijų ar prokuratūrų, ne politikas ir ne Seimo narys.

Kaip ten bebuve,

bet konfiskuoti tai ko neturi - absurdas! Masina juk nepabrango 2 kartus - jis ja viena teturejo!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS