Įžeidžiančius komentarus apie žydus rašiusi pensininkė išgirdo nuosprendį | KaunoDiena.lt

ĮŽEIDŽIANČIUS KOMENTARUS APIE ŽYDUS RAŠIUSI PENSININKĖ IŠGIRDO NUOSPRENDĮ

  • 7

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį paskelbė nuosprendį vilnietei, kuri pripažinta kalta dėl viešo raginimo smurtauti bei žmonių grupės, skiriamos tautiniu pagrindu, viešą tyčiojimosi ir niekinimo.

1944 metais gimusi D.B.L. nubausta 33 parų areštu, tačiau jos bausmė laikoma atlikta, nes moteris gruodžio-sausio mėnesiais buvo laikinai sulaikyta ir jai taikyta kardomoji priemonė – suėmimas – dėl vengimo dalyvauti teisiamuosiuose posėdžiuose.

Kaip pranešė Vilniaus miesto apylinkės teismas, komentarus apie žydų tautą D.B.L. viešai rašė iš Vilniaus bibliotekose esančių kompiuterių.

Vilnietė kaltinta dėl keturių nusikalstamų veikų, susijusių su viešu žydų tautos tyčiojimusi ir niekinimu. Dėl septynių nusikalstamų veikų, susijusių su įžeidimu, teismas moterį išteisino, nes nuo 2015 metų liepos įsigaliojo Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis ši veika dekriminalizuojama ir neužtraukia baudžiamosios atsakomybės.

Kaltinamoji teisme laikėsi dvejopos pozicijos – vienuose posėdžiuose ji neprisipažindavo rašiusi komentarus, kituose – prisipažindavo ir leisdavosi į samprotavimus apie žydų tautą. Pripažindama komentarų rašymą D.B.L. stengėsi įtikinti teismą, kad juose nebuvo kurstymo smurtauti prieš žydų tautą ar šios tautos niekinimo, tačiau teismas su tokia kaltinamosios pozicija nesutiko. Moters kaltę patvirtina specialistų išvados bei jų parodymai teisme.

Sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių byloje teismas nenustatė.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Lt

Zydu banditai lietuvos valdzia uzeme

Vladas

Jonai, o gal konkreciau galima del lietuviu izeidimu?

Jonas

Kažkaip niekada neteko girdėti, kad kas nors būtų nuteistas už lietuvių niekinimą. Pilnas internetas šlykščių komentarų apie lietuvius ir Lietuvą. Užtektų visus Lietuvos teismus užversti darbu, o iš surinktų baudų patrigubinti metinį Lietuvos biudžetą. Bet kažkodėl niekas nedirba tuo klausimu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS