Iš neblaivaus vairavusio advokato A. Milučio konfiskuotas automobilis | KaunoDiena.lt

IŠ NEBLAIVAUS VAIRAVUSIO ADVOKATO A. MILUČIO KONFISKUOTAS AUTOMOBILIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas iš neblaivaus vairavusio advokato Arvydo Milučio konfiskavo automobilį ir skyrė 2,5 tūkst. eurų baudą.

Antradienį baudžiamojoje byloje paskelbtu nuosprendžiu A. Milučiui taip pat atimta teisė vairuoti dvejus metus.

„Aš atsiprašau, dabar vairuoju“, – BNS sakė advokatas penktadienį atsiliepęs telefonu.

Jis minėjo, kad stabdys savo įgaliojimus, laukė teismo nuosprendžio ir todėl nepranešė advokatūrai.

Paklaustas, ar tikrai dar turi teisę vairuoti, advokatas ėmė tikinti, kad „jį veža“, „svetimi žmonės veža“ ir nėra noro jų akivaizdoje kalbėti apie savo bylą.

Neblaivaus vairavusio advokato byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose.

„Atsižvelgiant į tai, jog bylai pateikti duomenys susiję su asmens sveikata, teismas sprendė, jog bus daromas uždaras posėdis“, – BNS informavo teismo atstovė Aušra Pocienė.

Lietuvos advokatūros atstovė Saulė Bakšė BNS sakė, kad informacijos apie tai, jog advokatui pateikti įtarimai ar kaltinimai, neturi.

Pasak jos, iki šiol prokuratūra, policija ir advokatūra bendradarbiaudavo, keisdavosi duomenimis: policija ir prokuratūra pateikus advokatui įtarimus ar kaltinimus, kitą dieną atsiųsdavo juos advokatūrai. Vykdant kratas advokato ar advokato padėjėjo patalpose, vadovaujantis Advokatūros įstatymu, visuomet būdavo kviečiams Advokatų tarybos atstovas. Ši advokato klientų duomenų apsaugos sistema yra visuotinai pripažinta vakarų demokratinėse valstybėse.

„Dėl mums nesuprantamų priežasčių policija ir prokuratūra pastaruoju metu neteikia minėtų duomenų Aavokatūrai. Prokuratūra, teismas, advokatūra (ir policija) yra teisinės sistemos grandys, kurių tikslas užtikrinti, kad tinkamai veiktų teisinė sistema. Tuo tikslu institucijos privalo bendradarbiauti. Norėtume viltis, kad tai nėra sisteminis minėtų institucijų nebendradarbiavimas, kuris ne tik pažeidžia teisės aktus, bet ir daro didžiulę žalą visai teisinei sistemai“, – BNS teigė S. Bakšė.

Advokatas A. Milutis BNS teigė, kad advokatūrą ketino informuoti sulaukęs nuosprendžio ar įsiteisėjus jam. Advokatas sakė ketinantis stabdyti savo įgaliojimus. Šalys dar gali rašyti skundus Vilniaus apygardos teismui.

Policija neblaivų teisininką sustabdė pernai spalį.

„Paprasta gyvenimiška situacija“, – BNS teigė advokatas.

Jis nedetalizavo, koks girtumas jam buvo nustatytas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Babce

O gaila kad nepasako koks girtumas . Pagavus paprasta mirtingaji tai ir foto ir promiles kaip ant delno padeda.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS